Pdf Kitap

Sürdürülebilir Yaşam Rehberi Pdf indir

Sürdürülebilir Yaşam Rehberi PDF

Sürdürülebilir Yaşam Rehberi pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786057764294 sayfadan oluşan Sürdürülebilir Yaşam Rehberi kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. tarafından kaleme alınan Sürdürülebilir Yaşam Rehberi isimli kitap 05.08.2020 dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Sürdürülebilir Yaşam Rehberi kitabını Öykü Yaman numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Sürdürülebilir Yaşam Rehberi pdf oku indir.

Sürdürülebilir Yaşam Rehberi pdf indir

Sürdürülebilirlik, kentleşme ve modern yaşamın getirdiği rahatlıklar karşısında bozulan doğal dengenin yeniden inşasına yönelik bir etkileşim hareketidir. Artan nüfusun isteklerinin karşısında sınırlı varlıkların bilinçli insanları çözüm metotları aramaya itmiş; bu da ekonomik, çevresel dayanağı olan bir sosyal bilimin doğmasını sağlamıştır. Kirlenen hava ve su varlıkları, iklim krizi, gerçek gıdaya ulaşılabilirlik, her bireye eşit eğitim, iş ve sağlık hizmetleri hepsi sürdürülebilirlik kavramının içindedir. Bu yönüyle bozulan dengeyi yeniden onarmak yalnızca bireylerin değil, iş ve eğitim dünyasının ve tabi ki siyasetçilerin de gündeminde olmak zorundadır.

Sürdürülebilir Yaşam Rehberi PDF, Söz konusu süreç fakat “ekolojik sürdürülebilirlik” ile olabilecekdür. Ekolojik sürdürülebilirlik gelecek nesillerin gereksinimlerini karşılama kapasitelerine zarar vermeden bugünün gereksinimlerini karşılamak demektir. Fosil yakıt yerine güneş ve rüzgâr gibi yenilenebilir enerji kaynaklarını yaygınlaştırmak, geleneksel tarım için verim artırıcı destek programları geliştirmek, git gide artan tüketim hevesini yok etmek, doğadan aldığımızı tekrar yerine koymalıyız.

Sürdürülebilir Yaşam Rehberi; beslenme şeklimizden sanat anlayışımıza, sürdürülebilir iyi olma halinden yaşam boyu öğrenmeye, sürdürülebilir fiziksel aktiviteden atık yönetimine kadar birden fazla gündelik konuya değinerek sürdürülebilir bir yaşamın nasıl olabilecek olabileceğini gözler önüne çıkarıyor. Sürdürülebilir bir dünyayı bugünden kurmak istiyorsanız bu kitabı yanınızdan ayırmayacaksınız. Gezegenin yaralarını sarmak için hâlâ geç değil!

Sürdürülebilir Yaşam Rehberi kitap özeti

Sürdürülebilir Yaşam Rehberi pdf oku

Sürdürülebilir Yaşam Rehberi Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu