Tarih Kitapları

Sultan Abdülhamid’in Derin Devleti Pdf indir

Sultan Abdülhamid’in Derin Devleti pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 288 sayfadan oluşan Sultan Abdülhamid’in Derin Devleti kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Metin Hasırcı tarafından kaleme alınan Sultan Abdülhamid’in Derin Devleti isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Sultan Abdülhamid’in Derin Devleti kitabını 9786057620125 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Sultan Abdülhamid’in Derin Devleti pdf oku indir.

Sultan Abdülhamid’in Derin Devleti pdf indir

• Bir tarafta Avrupa’da eğitim gören bir kısım okumuşların istibdat devri dedikleri, fakat istibdatçı Padişah diye eleştirdikleri Sultan II. Abdülhamid tarafından af edilip yurda geri getirilen, üstelik maaşa bağlanıp makam sahibi olan muhalifler, bir tarafta kendisini devirip, 5’nci Murad’ı tahta çıkarmaya çalışan ve bu amaçla Yıldız Sarayı’na baskın düzenleyen ihtilâlci Ali Suavi hadisesi ve bir çok kötü gelişme zaten vehimli olan Abdülhamid’i daha da vehme sürükleyen mühim olaylardır.
Meydana gelen olaylardan son derece etkilenen Sultan Abdülhamid etrafında ki herkesten şüphe eder duruma gelir ve bundan dolayı kontrol mekanizmasını daha iyi işler duruma getirmek için bizzat kendi emrine bağlı bir haber alma (casusluk) teşkilâtı kurar. Bu teşkilâtın adı Cemiyet-i Hafiye’dir ve bu cemiyetin başına Türk düşmanı Arnavut Fehim Paşa getirilir.
Zamanla Sultan Abdülhamid’in emriyle kurulan fakat Sultan’ın vehimli yapısından ve otoritenin boşluğundan yararlanan Cemiyet-i Hafiye’nin başı Fehim Paşa ve avanesinin komploları ve jurnalleri sonrası yaşanan korkunç olaylar, suikastlar ve cinayetler Sultan Abdülhamid’i dahi şaşkına çevirir.
Bunun bunun yanında bu jurnaller yüzünden Müşir Deli Fuad Paşa, Avnullah Efendi ve Padişaha sadık, devlete büyük hizmetler yapmış vatan severlerin feci akıbetleri ülkede büyük şaşkınlık ve korku yaratır. Adeta Sultan’ın iradesi dışında başka bir güç ülkeyi yönetir duruma gelir.
• Gerçekte azılı bir çeteci olan fakat sonraları derin devletin iş bitirici görevini üstlenen Balçıklı Ethem olayının içyüzü de Sultan Abdülhamid döneminin mühim hadiselerindan biridir.
Sultan İkinci Abdülhamid’in çok uzun süren saltanat döneminin şuana dek hiç temas edilmemiş, işlenmemiş hadiselerinın konu edildiği kitap öyle sanıyoruz ki okuyanları şok edecektir.

Sultan Abdülhamid’in Derin Devleti kitap özeti

Sultan Abdülhamid’in Derin Devleti pdf oku

Sultan Abdülhamid’in Derin Devleti Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu