Tarih Kitapları

Süleyman Şah Türbesi Pdf indir

Süleyman Şah Türbesi pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 184 sayfadan oluşan Süleyman Şah Türbesi kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Erhan Afyoncu tarafından kaleme alınan Süleyman Şah Türbesi isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 20 x 25.5 cm ebatındadır. Süleyman Şah Türbesi kitabını 9786055200770 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Süleyman Şah Türbesi pdf oku indir.

Süleyman Şah Türbesi pdf indir

Süleyman Şah, kim olduğu ile ilgili tartışmalar devam ede dursun son 700 yıllık tarihimizin en mühim şahsiyetlerinden biridir. Önce bir ziyaretgâh olarak Süleyman Şah’a ait mezar etrafında zamanla bazı inanışlar ve efsaneler oluştu. Süleyman Şah Türbesi’nin 19. yüzyıldan ibu yana tarihi hem Osmanlı İmparatorluğu’nun hem de ardından Türkiye Cumhuriyeti tarihinin bir parçası olduğu kadar özetidir de. 

Tarihi, kültürel ve stratejik önemine rağmen ne yazık ki Süleyman Şah Türbesi’nin tarihini bütün yönleriyle ortaya koyan bir çalışma şimdiye kadar kaleme alınmamıştır. Bu eserde Osmanlı zamanından ibu yana Süleyman Şah Türbesi’nin tarihi, belgeler, gazeteler ve anılar ışığında incelenmiştir. Bu araştırmayla ilk defa Süleyman Şah Türbesi’yle alakalı belge ve fotoğrafları ihtiva eden müstakil bir eser hazırlanmıştır.
 

Süleyman Şah Türbesi kitap özeti

Süleyman Şah Türbesi pdf oku

Süleyman Şah Türbesi Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu