Akademik Kitaplar

Suda Kaybolmak Pdf indir

Suda Kaybolmak pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Suda Kaybolmak kitabı 240 olarak çıkarılmıştır. Vladimir Tumanov tarafından kaleme alınan Suda Kaybolmak isimli kitap 9786057797520 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Suda Kaybolmak kitabını 27.09.2021 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Suda Kaybolmak pdf oku indir.

Suda Kaybolmak pdf indir

Çözülecek bilmecelerimiz,
kurtarılacak bir dünyamız var!
Matematiği ve coğrafyayı sevdiren fantastik romanlarıyla ünlü Vladimir Tumanov, yeni kitabında günümüz dünyasının en mühim ve acil sorunu olan iklim krizine dikkati çekiyor. Yüz binlerce hayranı olan Haritada Kaybolmak romanıyla başlayan “Gizemli Haritalar” dizisinin, yine ilk kez Türkçe yayımlanan ikinci kitabında macera devam ediyor. Alt Kardeşler bu kez büyük bir sel felaketinde sürükleniyor, bilmeceler ve ipuçlarıyla ilerleyen soluksuz bir yolculuğa çıkıyor. Buzulların erimesi, okyanusların artması ve küresel ısınma gibi, dünyanın geleceğini belirleyecek sorunlar üzerine düşündüren romanda, bilginin, araştırma yapmanın, dayanışmanın değeri de vurgulanıyor.

Alt Kardeşler Chris ve Francis, her gün hızla yaşlandıkları olağanüstü yaz macerasından sonra kendilerini, büyük bir fırtınanın ortasında bulurlar. Anne babalarını kurtarmak için şehir merkezine gitseler de, her yeri çoktan sular basmıştır. Çocuklar, terk edilmiş ofis binasında mahsur kalır. Üstelik, gizemli bilmecelerin bulunduğu yeni bir ruloyla! Neyse ki, teknelerden anlayan Mariana da onlara katılır. Yat, fıçı, gondol gibi çeşitli araçlarla selde sürüklenen üçlü, tüm dünyayı yutan suların çekilmesi için bilmeceleri çözme telaşına düşer…

Vladimir Tumanov: 1961’de Moskova’da doğan Vladimir Tumanov, 1991’den beri Kanada’da Batı Ontario Üniversitesi’nin Modern Diller ve Edebiyatlar Bölümü’nde öğretim üyesi. Yayımlandığı 2004 senesinden bu yana Türkiye’de milyonlarca okura ulaşan Kraliçeyi Kurtarmak, Tumanov’un ilk çocuk romanı. Küçük okurlar kadar yetişkinlerin de ilgi gösterdiği macerada kahramanlar, matematiksel bilmeceleri çözerek tutsak kraliçeyi kurtarmaya çalışıyor. Yazarın, dünya çapında ilk kez Günışığı Kitaplığı tarafından 2006 senesinde yayımlanan ikinci romanı, Haritada Kaybolmak da ilkiyle aynı başarıyı yakaladı. Çocuklar için bir diğer “zor” konu olan coğrafyada soluksuz bir maceraveyavet eden kitapta, kardeş kahramanların yaşamı, coğrafya bilmecelerini çözmelerine bağlı. Tumanov’un Böcek Çocuk adlı romanı 2017’de okurla buluştu. Gerçek bir olaveyayanan, gerilim dolu romanı Asılı Dağ’ın Kâhini (2020) gibi, Haritada Kaybolmak’ ın devamı niteliğindeki Suda Kaybolmak (2021) da yine dünya çapında ilk kez Günışığı Kitaplığı’nca yayımlandı. Bu son romanında iklim krizinin ciddiyetini düşündüren Tumanov, eşi ve çocuklarıyla birlikte Kanada’nın London kentinde yaşıyor.

 

Suda Kaybolmak kitap özeti

Suda Kaybolmak pdf oku

Suda Kaybolmak Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu