Çocuk Kitapları

Siyer Sözlüğü Pdf indir

Siyer Sözlüğü pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 60 sayfadan oluşan Siyer Sözlüğü kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Şaban Öz tarafından kaleme alınan Siyer Sözlüğü isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 20 x 20 cm ebatındadır. Siyer Sözlüğü kitabını 9789755485027 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Siyer Sözlüğü pdf oku indir.

Siyer Sözlüğü pdf indir

Ülkemizde son haftalarda Hz. Peygamber’in yaşamına (Siyer) olan ilginin arttığı görülmektedir. Lakin bu ilginin bi hayli hızlı artışına rağmen içerik ve kalite artışı ne yazık ki son derece yavaş devam ediyor, günümüz insanına ihtiyaç duyduğu dil, içerik ve üslupta yeni yayınlar verilememektedir. İşte bu ihtiyacı bir nebze de olsa gidermek için öncedensinde ilkokul düzeysindeki çocuklarımız için bir araya getirdiğimız serinin bir devamı olarak ortaokuldaki öğrencilerimize uygun Siyer kitapları bir araya getirdik. Öncekinde olduğu gibi, hem içerik hem de dil ve anlatım yönünden son derece titiz davrandığımızı ifade etmeliyiz.
Peygamberimizin Hayatı, Arkadaşları, Ahlakı ve Siyer Sözlüğü olmak üzere toplam dört kitaptan oluşan serideki temel amacımız, ortaokul düzeysindeki öğrencilerimizin Hz. Peygamber’in yaşamına, dostlarına, ahlakına dair temel bilgi düzeysini oluşturmak, yine Peygamberimizin yaşamına ilişkin karşı karşıya geldikları yahut bilmek istedikleri temel kavram, deyim ve tanımlara ulaşmalarını sağlamaktır.
Günümüzde bilgiye bi hayli hızlı ulaşım, zamanı doğru kullanmak bir bakıma eğitimin olmazsa olmazı konumundadır. Bundan dolayı de bütün kitaplarda tartışmalı konulara, farklı görüşlere temas edilmemiş ortaokul düzeysindeki bir öğrencinin eğitim kazanımlarına uygun bir anlatımla asgari düzeyde bir bilgi zemini oluşturması amaçlanmıştır.

Siyer Sözlüğü kitap özeti

Siyer Sözlüğü pdf oku

Siyer Sözlüğü Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu