Tarih Kitapları

Sivaslı Son Devir Osmanlı Uleması Pdf indir

Sivaslı Son Devir Osmanlı Uleması pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 182 sayfadan oluşan Sivaslı Son Devir Osmanlı Uleması kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Erol Kaya Nurettin Birol tarafından kaleme alınan Sivaslı Son Devir Osmanlı Uleması isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Sivaslı Son Devir Osmanlı Uleması kitabını 9786257018029 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Sivaslı Son Devir Osmanlı Uleması pdf oku indir.

Sivaslı Son Devir Osmanlı Uleması pdf indir

Bu çalışma, -ağırlıklı olarak- Osmanlı Devleti’nde 19. yüzyılın son kırk yılı ile 20. yüzyılın ilk otuz yılı arasındaki zamanda yaşamış Sivas doğumlu ulemanın biyografisini ihtiva etmektedir. Diğer bir deyişle, Osmanlı Devleti’nde doğmuş ve yine o zamanda ömürlerini tamamlamış ulema ile Osmanlı Devleti’nde doğmuş ve Türkiye Cumhuriyeti zamanında ömrünü tamamlamış bireylerin biyografileri çalışılmıştır.
 
Bir anlamda Osmanlı Devleti’nden Türkiye Cumhuriyeti’ne geçişte ulemanın biyografileri üzerinden bir durum tespiti yapılarak bu geçiş zamanındaki Osmanlı ilmiyesine ait bazı verilerin ortaya konulmasına da gayret edilmiştir.

Sivaslı Son Devir Osmanlı Uleması kitap özeti

Sivaslı Son Devir Osmanlı Uleması pdf oku

Sivaslı Son Devir Osmanlı Uleması Pdf indir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu