Çocuk Kitapları

Sıradan Bir Geko Pdf indir

Sıradan Bir Geko pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde Howard the Average Gecko sayfadan oluşan Sıradan Bir Geko kitabı 9789755873640 olarak çıkarılmıştır. Wendy Meddour tarafından kaleme alınan Sıradan Bir Geko isimli kitap 04.04.2022 dilinde ve 32 ebatındadır. Sıradan Bir Geko kitabını Carmen Saldana numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Sıradan Bir Geko pdf oku indir.

Sıradan Bir Geko pdf indir

Sıradan biri sevilir mi hiç?

Wendy Meddour’ın yazıp Carmen Saldaña’nın resimlediği Sıradan Bir Geko, minikleri tropikal renklerin hüküm devam ettiği bir yağmur ormanına götürüyor ve dünya çapındaki en müthiş hayvanlara örnek gösterilebilecek kamuflaj ustalarıyla tanıştırıyor. 

Herkesin bir yönüyle sıradan olduğuna dikkat çeken ve bu sırada kibri yeren kitap, kendimizi dev aynasında görmemize neden olan bireysel değişikliklarımızla böbürlenmenin yersizliğine vurgu yapıyor. 

Doğadaki canlıların neden ve nasıl kamufle olduklarını keyifli bir dille anlatan öykü, sevmek ve sevilmek kavramlarını kendini özel hissetme durumu ile ilişkilendirerek konu alıyor.
 
Piko’ya göre, özel bir canlı olmak zor iş. Ama elden ne gelir! Bazı zaman, kamufle olmayı o kadar iyi başarıyor ki, kendisine bir ödül vermeleri gerektiğini bile düşünüyor. Hatta belki de ona artık “Yağmur Ormanının Kralı, Kamufle Ustası Piko” demeliler! 

“Vrrak!” dedi bir anda, kütükte oturan bir şey. 
Fıtı fıtı diye kanat çırparak uçup geçti gökyüzünden bambaşka bir şey.
Ama gariptir ki Piko hiçbirini fark etmedi!
Yoksa Piko, ormandaki en iyi kamufle olan hayvan değil mi? 

Yeteneği aracılığıyla kendini yaşadığı çevrenin “kralı” zanneden bir gekonun duygu dünyasını sayfalarına taşıyan bu renkli öykü, okurları temel varoluşsal endişelar üstüne düşündürüyor.

Farklılıkların ayrıştırıcı değil birleştirici gücüne değinen Sıradan Bir Geko, göz alıcı fotoğraflarınin arasında güzelce kamufle olmuş hayvanları keşfe çağırarak, minikleri bulmacalı bir okuma deneyimine davet ediyor.

Sıradan Bir Geko kitap özeti

Sıradan Bir Geko pdf oku

Sıradan Bir Geko Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu