Çocuk Kitapları

Sınıfta Kalanlar Okul Açtılar Pdf indir

Sınıfta Kalanlar Okul Açtılar pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 96 sayfadan oluşan Sınıfta Kalanlar Okul Açtılar kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Miyase Sertbarut tarafından kaleme alınan Sınıfta Kalanlar Okul Açtılar isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Sınıfta Kalanlar Okul Açtılar kitabını 9786059493017 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Sınıfta Kalanlar Okul Açtılar pdf oku indir.

Sınıfta Kalanlar Okul Açtılar pdf indir

“İleride şöyle olacaksınız, böyle olacaksınız.”
Biz ne bulunacağız ilerde? İleri adı verilen yer nerede? Bunu bilmek için şifreyi bilmek gerek. Ama kimse bize şifreyi söylemiyor işte. 
 
Levo, kitapta yazılanları okuyor, ama aklı almıyor; okuduğunu anlamakta kuvvetlik çekiyor. Tembel veya kalın kafalı değil; yalnızca uygun koşullara sahip olamayan bir çocuk. Okulda öğrendiklerinin, okulun kendisinden istediği şeylerle hiç örtüşmediğini düşünüyor. Yalnız da değil; Levo’yla aynı kaderi paylaşan mahalleden başka çocuklar da var. Sınıfın en arka sıralarına oturtulan, hor görülen, dalga geçilen, değişsin diye okula yollanan…

İleride çocukları kendileri gibi olmasın diye hayalleri uğruna, ait oldukları topraklardan ülkenin en batısına, İzmir’in ufak bir kasabasına yerleşen Diyarbakırlı ailelerin çocukları onlar. Levo ve dostları, uyum sağlamaya çalıştıkları bu yeni dünya çapında âdeta çıkmaz bir sokağa sapmış gibiler. Ama hayat onlardan cesur adımlar bekliyor. Başka bir dilin içine doğan fakat bambaşka bir dille büyümeye ve çevrelerini anlamlandırmaya çalışan bu çocukların, sınıf dostlarıyla eşit olabilmeleri için önce içlerindeki yarayı iyileştirmeleri ve hayata başkalarının değil, kendi pencerelerinden bakmayı öğrenmeleri gerekiyor. Bunun da tek yolu okumaktan, anlamaktan ve anlatmaktan geçiyor…
 
Özgün hikâyeleri ve çarpıcı karakter tiplemeleriyle çocuk ve gençlik edebiyatımıza birden fazla sorun odaklı eser kazandıran Miyase Sertbarut’tun Sınıfta Kalanlar Okul Açtılar isimli romanı, eğitim sistemimizdeki fırsat eşitsizliğine dem vururken, eğitim ve öğretimdeki iyi ve kötü emsallari kıyaslayarak birbirinden farklı çocukların iç dünyalarına ayna tutuyor.
 
Yunus Nadi Ödüllü karikatürist Hicabi Demirci’nin fotoğraflarıyle canlanan bu etkileyici kitap, güvercinlerini ninelerine emanet ederek evinden kilometrelerce uzakta yaşamak zorunda bırakılan bütün çocuklara ufak de olsa bir umut ışığı yakıyor.

Sınıfta Kalanlar Okul Açtılar kitap özeti

Sınıfta Kalanlar Okul Açtılar pdf oku

Sınıfta Kalanlar Okul Açtılar Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu