Akademik Kitaplar

Sınıf Yönetimi (Kırmızı Kapak) Mehmet E. Sardoğan Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Pdf indir

Sınıf Yönetimi (Kırmızı Kapak) Mehmet E. Sardoğan Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Sınıf Yönetimi (Kırmızı Kapak) Mehmet E. Sardoğan Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Pegem A Yayıncılık Akademik Kitaplar aracılığıyla çıkarılan Sınıf Yönetimi (Kırmızı Kapak) Mehmet E. Sardoğan Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Kitabı 276 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Sınıf Yönetimi (Kırmızı Kapak) Mehmet E. Sardoğan Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar kitabı 16.00×23.50 cm‘dir. Ağustos 2019 nolu ISBN numarasına sahip Sınıf Yönetimi (Kırmızı Kapak) Mehmet E. Sardoğan Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar kitabının yazarı Mehmet E. SardoğanSınıf Yönetimi (Kırmızı Kapak) Mehmet E. Sardoğan Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar PDF indirebilirsiniz. 

Sınıf Yönetimi (Kırmızı Kapak) Mehmet E. Sardoğan Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Kitabı Pdf indir

Sınıf Yönetimi ve Disiplin, öğrencinin öğretmene, sınıfa ve okula göre kendini düzenlemesi değildir. Sınıf Yönetimi ve Disiplin, öğretmenin, okulun ve ailenin öğrenciyi merkeze alarak, öğrenciye uygun ve onun daha etkili öğrenmesini sağlayacak ve bilinçli-sorumlu davranışlar geliştirmesini kolaylaştıracak örgütlü, düzenli ve güvenli bir sınıf ortamı, okul ortamı oluşturmaktır. Bu kitapta öğrencinin öğrenmesini ve sorumlu davranışlar geliştirmesini sağlayacak bir ortam oluşturmak için öğretmenin neler yapabileceği ele alınmaktadır. Öğretmenlerin, sınıf kaideleri ve disiplin politikalarının oluşturulmasında, sınıf ortamında öğrenmeyi kolaylaştıracak öğelerin düzenlenmesinde, öğretim öğrenmeyi kolaylaştıracak biçimde planlanması ve yürütülmesinde, öğretmen-öğrenci ilişkilerinin düzenlenmesinde, öğrenci motivasyonunun sağlanmasında, sınıfta istenmeyen davranışların önlenmesi ve giderilmesinde neler yapabilecekleri somut örnek ve etkinliklerle açıklanmıştır. Öğrencilerin problemlerini çözmekten fazla, onlara problemlerini ve çatışmalarını yapıcı bir biçimde çözebilme yeterliği kazandırmak maksadıyla okulda çatışmaların çözümünde problem çözme ve arabuluculuk metotlarınin kullanılması öngörülmüştür. Sınıf yönetimi ve disiplin uygulamalarının kuramsal boyutu yanında, öğrenci disiplin işlerinin mevcut disiplin mevzuatı çerçevesinde yürütülmesi ve okullarda disiplin uygulamaları ayrıntılı bir biçimde işlenerek, öğretmen adaylarının okul ortamına daha bir hazırlıklı olmaları hedeflenmiştir.

Etiketler: Sınıf Yönetimi (Kırmızı Kapak) Mehmet E. Sardoğan Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Pdf oku , Sınıf Yönetimi (Kırmızı Kapak) Mehmet E. Sardoğan Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Pdf kitap indir, Sınıf Yönetimi (Kırmızı Kapak) Mehmet E. Sardoğan Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar pdf oku ücretsiz, Sınıf Yönetimi (Kırmızı Kapak) Mehmet E. Sardoğan Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar kitap indir ücretsiz, Sınıf Yönetimi (Kırmızı Kapak) Mehmet E. Sardoğan Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar pdf indir yandex, Sınıf Yönetimi (Kırmızı Kapak) Mehmet E. Sardoğan Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar pdf oku özet, Sınıf Yönetimi (Kırmızı Kapak) Mehmet E. Sardoğan Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar kitap özeti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu