Çocuk Kitapları

Sinbad / Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) Pdf indir

Sinbad / Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 46 sayfadan oluşan Sinbad / Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Anonim tarafından kaleme alınan Sinbad / Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Sinbad / Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) kitabını 9786052491294 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Sinbad / Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) pdf oku indir.

Sinbad / Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) pdf indir

Sinbad büyük Halife Harun el Reşit zamanında Bağdat’ta yaşayan çok zengin bir adamdı. Güzel bir evi vardı. O ve dostları hava sıcakken bahçede ağaçların altına oturur, konuşurlardı.
“Şimdi zenginim, ama hep zengin değildim. Çok yoksuldim. İlk yolculuğumda çok korkmuştum. Size bunu anlatacağım.” dedi Simbad.
O vakitler çok genç bir adamdım. Hemen her genç gibi, ben de sorumsuzca yaşadım ve çok geçmeden de parasız kaldım.
“Bir şeyler yapmalıyım,” dedim kendime. Ve hemen evimi ve her şeyimi üç bin akçeye sattım. Parayla da kumaş ve başka mallar aldım. Onları Basra’ya götürdüm. Nehirde bir Arap gemisi vardı, kaptanıyla görüştüm. “Haftaya yelken açacağız,” dedi bana. “Gemide altı tüccar var. Onları doğudaki adalara ve ülkelere götüreceğim. Tüccarlar mallarını sattıktan sonrada onları alıp buraya getireceğim.”
“Bir tüccar daha götürebilir misiniz?” diye sordum ve ekledim. “Sadece altı sandık yüküm var. Sana yüklü bir yol ücreti öderim”

Sinbad / Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) kitap özeti

Sinbad / Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) pdf oku

Sinbad / Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu