Bilgisayar Kitapları

Şifreleme ve Şifre Çözme Yöntemleri Ömer Örenç Pusula Yayıncılık Pdf indir

Şifreleme ve Şifre Çözme Yöntemleri Ömer Örenç Pusula Yayıncılık Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Şifreleme ve Şifre Çözme Yöntemleri Ömer Örenç Pusula Yayıncılık Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Pusula Yayıncılık aracılığıyla çıkarılan Şifreleme ve Şifre Çözme Yöntemleri Ömer Örenç Pusula Yayıncılık Kitabı 152 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Şifreleme ve Şifre Çözme Yöntemleri Ömer Örenç Pusula Yayıncılık kitabı 16.50×24.00 cm‘dir. Kasım 2020 nolu ISBN numarasına sahip Şifreleme ve Şifre Çözme Yöntemleri Ömer Örenç Pusula Yayıncılık kitabının yazarı M. Nuri UralŞifreleme ve Şifre Çözme Yöntemleri Ömer Örenç Pusula Yayıncılık PDF indirebilirsiniz. 

Şifreleme ve Şifre Çözme Yöntemleri Ömer Örenç Pusula Yayıncılık Kitabı Pdf indir

Kriptoloji; matematik, bilgisayar bilimleri, dil bilimleri ve benzeri birden fazla bilimi ilgilendiren disiplinler arası bir alandır. Hızlı bir s¸ekilde gelis¸en du¨nyanın vazgec¸ilmez bilim dallarından birisi olan kriptoloji, aslında yaşamımızın pek c¸ok alanında o¨nemli bir yer tes¸kil etmektedir. Gu¨c¸lu¨ s¸ifreleme yo¨ntemleri, degˆerli bilgiyi organize suc¸ o¨rgu¨tlerine, c¸okuluslu s¸irketlere ve bu¨yu¨k hu¨ku¨metlere kars¸ı korumak ic¸in kullanılabilecek en o¨nemli silahtır. Gu¨c¸lu¨ s¸ifreleme eskiden yalnızca askeri c¸alıs¸malarda kullanılırdı; fakat gu¨nu¨mu¨z bilgi toplumunda gizlilik ve kis¸iselligˆin muhafaza edilmesi ic¸in kriptoloji o¨nemli arac¸lardan biri halini aldı. Bir bilgi toplumu olmaya dogˆru ilerledikc¸e milyonlarca bireyin go¨zlenmesi ve takibi bu¨yu¨k hu¨ku¨metler ic¸in mu¨mku¨n olmaya bas¸ladı. Bu durum da kriptolojiyi kis¸isellik, gu¨ven, eris¸im kontrolu¨, elektronik o¨deme, toplu (s¸irket, ulus, vs.) gu¨venlik ve pek c¸ok alan ic¸in ana arac¸lardan biri haline getirdi.
Bu kitapta en eski yo¨ntemlerden bas¸layıp en yeni yo¨ntemlere kadar bütün şifreleme metotları anlatılıyor, o¨rneklerle pekis¸tiriliyor. Her şifreleme yönteminin anahtar üretme, şifreleme ve şifre çözme aşamaları belirtiliyor. Kitap, kriptoloji ile ilgilenenler, kriptoloji dersi verenler, kriptoloji dersi alanlar, kriptolojinin so¨zel anlatımından c¸ok kriptolojide kullanılan yo¨ntemler ile ilgilenenler ic¸in en güncel bilgileri içeriyor.
Kitap 4. baskısı, günümüzün ilgi çeken konularından blokzincirler ve kripto paralar ile ilgili bir bölüm eklenerek genişletildi.

Etiketler: Şifreleme ve Şifre Çözme Yöntemleri Ömer Örenç Pusula Yayıncılık Pdf oku , Şifreleme ve Şifre Çözme Yöntemleri Ömer Örenç Pusula Yayıncılık Pdf kitap indir, Şifreleme ve Şifre Çözme Yöntemleri Ömer Örenç Pusula Yayıncılık pdf oku ücretsiz, Şifreleme ve Şifre Çözme Yöntemleri Ömer Örenç Pusula Yayıncılık kitap indir ücretsiz, Şifreleme ve Şifre Çözme Yöntemleri Ömer Örenç Pusula Yayıncılık pdf indir yandex, Şifreleme ve Şifre Çözme Yöntemleri Ömer Örenç Pusula Yayıncılık pdf oku özet, Şifreleme ve Şifre Çözme Yöntemleri Ömer Örenç Pusula Yayıncılık kitap özeti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu