Çocuk Kitapları

Şiddet ve Şiddetsizlik / Çıtır Çıtır Felsefe (22. Kitap) Pdf indir

Şiddet ve Şiddetsizlik / Çıtır Çıtır Felsefe (22. Kitap) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Şiddet ve Şiddetsizlik / Çıtır Çıtır Felsefe (22. Kitap) kitabı 40 olarak çıkarılmıştır. Brigitte Labbe tarafından kaleme alınan Şiddet ve Şiddetsizlik / Çıtır Çıtır Felsefe (22. Kitap) isimli kitap 9786054603244 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Şiddet ve Şiddetsizlik / Çıtır Çıtır Felsefe (22. Kitap) kitabını 12.11.2012 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Şiddet ve Şiddetsizlik / Çıtır Çıtır Felsefe (22. Kitap) pdf oku indir.

Şiddet ve Şiddetsizlik / Çıtır Çıtır Felsefe (22. Kitap) pdf indir

Tüm dünya çapında her yaştan okurla buluşan “Çıtır Çıtır Felsefe” dizisinin 22. kitabında yazar Brigitte Labbé, insanın dünden bugüne en büyük çıkmazlarından birini, iletişimin en yıkıcı halini, “şiddet”i masaya yatırıyor. Gerek bireysel gerekse toplumsal düzeyde bitmez acılara, endişe ve öfkeye neden olan şiddeti, insanın doğası bağlamında da ele alırken, fazla aşina olmadığımız, kavramsal ifadesini yeni yeni bulan “şiddetsizlik” olgusunun önemini vurguluyor. Çocukların çok sorduğu soruları öyküleştiren kitap, hem sınıf hem aile içi okumalar için ideal.

Doğal yaşamda hayvanlar, ansızın saldırmaya, öldürmeye başlamaz. Onları iyi tanıyanlar, ne zaman saldıracaklarını öngörebilirler. Oysa, böyle bir öngörüyü insanlar için yapmak olanaksızdır. Kendiliğinden ortaya çıkıveren şiddet, insana özgüdür ve şiddet korkusu, bir gece lambası gibi, sürekli olarak yanar içimizde. Şiddet kullanmamız için hiç neden yokken, şiddet zıtı olmak basittir. Şiddetsizlik; inanmayı, kararlı ve sabırlı olmayı gerektirir…

Şiddet ve Şiddetsizlik / Çıtır Çıtır Felsefe (22. Kitap) kitap özeti

Şiddet ve Şiddetsizlik / Çıtır Çıtır Felsefe (22. Kitap) pdf oku

Şiddet ve Şiddetsizlik / Çıtır Çıtır Felsefe (22. Kitap) Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu