Edebiyat Kitapları

Sibirya Hayali Pdf indir

Sibirya Hayali pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786053162582 sayfadan oluşan Sibirya Hayali kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Per Petterson tarafından kaleme alınan Sibirya Hayali isimli kitap Til Sibir dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Sibirya Hayali kitabını 03.06.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Sibirya Hayali pdf oku indir.

Sibirya Hayali pdf indir

Sibirya Hayali Norveçli yazar Per Petterson’un At Çalmaya Gidiyoruz, Lanet Olsun Zaman Nehrine, Reddediyorum, Benim Durumumdaki Erkekler ve Ardından’dan sonra paylaşımı yaptığımız altıncı romanı.
“Yandaki bölmeyi dene,” diyor Jesper tahta perdenin arkasından seslenerek. “Dorit yatıyor orada, çok iyi huyludur.”
Aradaki yolda duruyor ve Jesper’in sakin sakin nefes alışını dinliyorum. Bakışlarımı bölmesinde uyuyan Dorit’e çeviriyorum, geniş sırtı karanlıkta giderek daha iyi seçiliyor. Eğilip Dorit’in sırtını okşuyorum.
“Konuş onunla,” diyor Jesper, ama ben ne diyeceğimi bilemiyorum, şu an dilimin ucuna gelenleri yüksek sesle söyleyemem. Bölme daracık, hiç boş yer yok, Dorit hafifçe dönse beni tahta perdeye yapıştırır. Hayvanın boynunu okşuyorum, sonra da kulağına eğilip cesur kurşun asker masalını anlatmaya başlıyorum. Masalın sonuna, kurşun askerin alevlere karşı koyarken ağır ağır eridiği bölüme gelince öne doğru yatıyor ve kollarımı hayvanın boynuna doluyorum, pencereden içeri dolan rüzgârın nasıl balerini havalandırıp alevlere doğru sürüklediğini, ateşe düşen balerinin nasıl kayan yıldız gibi parladığını ve alevlerin söndüğünü anlatıyorum, masalımı bitirdiğimde soluk bile almaktan korkuyorum.
1934 senesinin Noel gecesini yaşıyoruz, Jesper ve ben her şeyin nefes aldığı bir ahırda iki ayrı bölmede, iki ayrı inekle sarmaş dolaş yatıyoruz, belki de uykuveyalıyoruz, çünkü gerisini pek hatırlamıyorum.
 

Sibirya Hayali kitap özeti

Sibirya Hayali pdf oku

Sibirya Hayali Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu