Tarih Kitapları

Seyyahların Gözüyle Eskişehir Pdf indir

Seyyahların Gözüyle Eskişehir pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 128 sayfadan oluşan Seyyahların Gözüyle Eskişehir kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Merih Atak tarafından kaleme alınan Seyyahların Gözüyle Eskişehir isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Seyyahların Gözüyle Eskişehir kitabını 9786254070297 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Seyyahların Gözüyle Eskişehir pdf oku indir.

Seyyahların Gözüyle Eskişehir pdf indir

“Eskişehir, Anadolu coğrafyasında avantajlı bir seviyeye sahip bir kenttir. Anadolu’nun mühim karayollarının kavşağında bulunması, Eskişehir’i hemen her devirde mühim kılan bir özellik olmuştur. Kentin bu avantajından kaynaklanan birden fazla getiriyi her zamanda kullandığı anlaşılıyor. Bölgenin önemini en fazla artıran gelişme, Osmanlı Türkleri’nin Eskişehir’in bulunduğu bölgede büyümeleri ve imparatorluğa giden yolda temelleri atmalarıdır. Eskişehir’in tarihi birden fazla farklı döneme ayrılarak incelenebilir. Türkler öncesi, Selçuklu, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti dönemlerinin her birinde Eskişehir’de siyasal, sosyal, kültürel ve ekonomik içerikli mühim gelişmeler olmuştur.”

“Günümüzde gelişmiş bir büyükşehir olan ve son senelerda turizmin de canlanmaya başladığı Eskişehir, 19. yüzyılın son çeyreğinde bakımsız, sessiz, gelişmemiş bir şehir olarak anımsanır. Berlin-Bağdat Demiryolu’nun gelişi şehri birden fazla yönden hareketlendirmeye başlar. Ekonomik, idari ve ticari açılardan gelişen şehir, göçlerin de katkısıyla sosyal ve kültürel anlamda da değişime uğrar.”

Beş farklı makalenin derlenmesiyle oluşan Seyyahların Gözüyle Eskişehir; okuyucuyu tren istasyonlarından otellere, demiryollarından Mevlihanelere uzanan tarihî bir yolculuğa davet ediyor.

Seyyahların Gözüyle Eskişehir kitap özeti

Seyyahların Gözüyle Eskişehir pdf oku

Seyyahların Gözüyle Eskişehir Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu