Çocuk Kitapları

Sevgi Masalı Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) Pdf indir

Sevgi Masalı Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 48 sayfadan oluşan Sevgi Masalı Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Samed Behrengi tarafından kaleme alınan Sevgi Masalı Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Sevgi Masalı Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) kitabını 9786052492369 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Sevgi Masalı Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) pdf oku indir.

Sevgi Masalı Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) pdf indir

Prensesin çelik-çomak oynayacağım diye tutturduğu ilk gün, padişah şehirdeki bütün altın ve gümüş ustalarını çağırtmış ve kızına bir çelik-çomak yapılmasını emretmiş, hem de bir saat içinde. Tam yüz bin liraya mal olmuş bu çelik çomak oyunu. Çelik-çomak yapsınlar diye saraya çağrılan kuyumculardan birinin sonu ölüm olmuş, çünkü adam o sırada elinde mühim bir iş olduğunu söyleyip saraya gitmek istememiş. Önemli işi de şuymuş: Yeni doğan kızına küpe hazırlıyormuş.

Prenses ne zaman çelik-çomak oynamak istese Koç Ali onun yanında durup beklermiş. Prenses gümüşten yapılma kısa sopayı alır, altından olan uzun sopayla ona vurup havaya fırlatırmış. Sopanın peşinden koşmak Koç Ali´nin göreviymiş, onu yakalar, tekrar kıza atarmış.

Sevgi Masalı Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) kitap özeti

Sevgi Masalı Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) pdf oku

Sevgi Masalı Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu