Edebiyat Kitapları

Satranç (Cep Boy) (Tam Metin) Pdf indir

Satranç (Cep Boy) (Tam Metin) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Satranç (Cep Boy) (Tam Metin) kitabı 72 olarak çıkarılmıştır. Stefan Zweig tarafından kaleme alınan Satranç (Cep Boy) (Tam Metin) isimli kitap 9786057860569 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Satranç (Cep Boy) (Tam Metin) kitabını 14.05.2019 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Satranç (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir.

Satranç (Cep Boy) (Tam Metin) pdf indir

Stefan Zweig, göç diyarı olan Brezilya’da “Satranç”ı  bir gemi ve ‘seçilmiş’ yolcuları üzerinden; düzenin karmaşayı, bugünün geçmişi nasıl taşıdığını aklın sınırlarını zorlayan dönemin gerçekliğiyle anlatıyor. Cehaletin içinde dehânın çizgilerini Czentovic’te, sessiz kalınan acizliği Doktor B.’nin aklın soyut düzleminde oynadığı satrancında buluyoruz.
“Satrancın mantığının özünde, iki farklı beyinde geliştirilmiş stratejilerin çarpışması mevcuttur. Bu akıl savaşlarında siyah, beyazın nasıl bir hamle yapacağından habersizdir, siyah beyazın hamlesini tahmin etmeye ve ona karşı savunma daha da ilerletmeye çalışır. Bu arada beyaz da siyahın gizli niyetlerini tahmin etmeye ve onları karşılamaya çalışır.”
 
Karbon Kitaplar, Zweig’ın son novellası “Schachnovelle”yı Almanca aslından Türkçeye çevirdi.

Satranç (Cep Boy) (Tam Metin) kitap özeti

Satranç (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku

Satranç (Cep Boy) (Tam Metin) Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu