Tarih Kitapları

Sanata Tarihsel ve Kültürel Yaklaşımlar Pdf indir

Sanata Tarihsel ve Kültürel Yaklaşımlar pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 240 sayfadan oluşan Sanata Tarihsel ve Kültürel Yaklaşımlar kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. İnci San tarafından kaleme alınan Sanata Tarihsel ve Kültürel Yaklaşımlar isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Sanata Tarihsel ve Kültürel Yaklaşımlar kitabını 9786257537544 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Sanata Tarihsel ve Kültürel Yaklaşımlar pdf oku indir.

Sanata Tarihsel ve Kültürel Yaklaşımlar pdf indir

İnci San uzun seneler süren akademik yaşamı boyunca sanat tarihinde kültürün ne kadar mühim olduğu üzerinde durmuştur. Sanat ile kültür ilişkisini kurduğu yazılarında, sanat tarihinden minyatürlere, alternatif eğitimden çocuk tiyatrosuna, ülkemizde ve yurt dışında bir çok inceleme yaparak kültür, sanat ve eğitim alanına mühim katkılar sağlamıştır. Yıllar içinde yaptığı saptamalarla sanat ve kültür ilişkisinin tarihinden yola çıkarak, bir çok disiplin ve bilimin alanının katkısıyla, geleceğin sanatının nasıl bulunacağını gösteriyor.
 
“Kuşkusuz bu oluşum ve sanatsal olguların ortaya çıkması yalnızca plastik sanatları üretenlerce, o döneme dek yabancı, öteki ve uzak kalmış kültürlerin emsallarini görmek, tanımak ve kavramak olanaklarını bulmuş olmalarıyla açıklanamaz. Başka kültürlerin varlığından haberdar olabilmenin bunun yanında, diğer sanat dallarının, daha doğru deyişle, diğer sanatsal yaratıcılık alanlarının da evrildikleri çiçeği burnunda doğrultular, bunun bunun yanında bilim alanında hızla yaşanan yeni buluş, bulgu ve kuramların bilinmesi ve ortaya konan yeni sanat yapıtlarının çarpıcı çekiciliğinin de etkileri büyük olmuştur.  Evrilme sürüyor ve giderek sanatlar arası, sanatlar geçişli ürünler şekilinde gelişip karmaşıklaşıyor ve zenginleşiyor.”

Sanata Tarihsel ve Kültürel Yaklaşımlar kitap özeti

Sanata Tarihsel ve Kültürel Yaklaşımlar pdf oku

Sanata Tarihsel ve Kültürel Yaklaşımlar Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu