Çocuk Kitapları

Sanal Gerçeklik Defteri Pdf indir

Sanal Gerçeklik Defteri pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 48 sayfadan oluşan Sanal Gerçeklik Defteri kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Saliha Demir tarafından kaleme alınan Sanal Gerçeklik Defteri isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13 x 19.5 cm ebatındadır. Sanal Gerçeklik Defteri kitabını 9786257343305 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Sanal Gerçeklik Defteri pdf oku indir.

Sanal Gerçeklik Defteri pdf indir

Saliha Demir’den okurlarını balon tarlalarında koşturacak, gofretten yapılma kızaklarla kremalar üzerinde kaydıracak, pamuk şekeri tadındaki bulutların üzerinde zıp zıp zıplatacak bir kitap… 
Her şey boş bir sayfayla başlıyor…
Yaptığın fotoğrafların içinde bir yolculuğa çıkmak ister miydin?  O ışıl ışıl dünya çapında gezinmek nasıl da keyifli olurdu, öyle değil mi? İşte İso ve Meri, evlerine ulaşan gizemli paketin yardımıyla bu şansı yakalıyorlar. Şimdi gelsin çiçeği burnunda maceralar, hayalden yapılma uçsuz bucaksız çizgiler, göz alıcı renkler… İyi hoş ama kahramanlarımız evlerine nasıl dönecekler?
Sana bir sır verelim mi? Benzer bir yolculuğa sen de çıkabilirsin. Hayal gücünü yanına aldıysan sıra sende.

Güneşin yorulmaya başladığı saatlerdi. İnatçı iki bulut gülünçlikte birbiriyle yarışan şekillere bürünüyorlardı. İso, onların arasından incecik şeritler halinde sızan güneş ışınlarını seyrediyordu. O sırada togöz alıcı burnunu cama yapıştırdığını fark etti. Yanaklarının etrafında oluşan “O” şeklindeki cam buğusunu görünce şaşırdı. Fırsatı kaçırmamalıydı. Parmakları camın üzerinde dans etmeye başladı. Bir şeyler çizmek İso’ya her zaman heyecan verirdi. Bir cama, bir kâğıda, tahta parçasının üstüne, kurumamış betona, ezilmiş bir kabağa bile çizdiği olmuştu. İso’nun el kol hareketleriyle bir şeyler yaptığını gören Meri, koşarak balkona geldi. 

“Ta ta ta taaaaaam!” dedi İso. “Açılış merasimimize hoş geldiniz.” 
Ev ahalisi alkışlarken İso ve Meri’nin kalbi yerinden fırlayacak gibi atıyordu. Kurdeleyi kestikten sonra az önceki sakin çocuklar gitmiş, hızla kutuya saldıran iki çocuğa dönüşmüşlerdi. Var güçleriyle kutuyu açarken içinde daha ufak bir kutu ve bir mektup olduğunu fark ettiler. Anneleri zarfı açtı, okumaya başladı: 
Sevgili İsmail ve Meriç, 
Sanal Gerçeklik Oyunu Kampanyamıza katıldığınız için çok teşekkür ederiz. Jürimiz gönderilen resim defterlerini inceledi ve en fazla oyu siz aldınız. Söz verdiğimiz üzere yaptığınız bütün fotoğrafları olduğu gibi sanal gerçeklik oyununa aktardık. Artık kendi hayal gücünüzün içinde gezinme vakti geldi. Eğlencenin tadını çıkarın! Unutmayın, oyunu bitirmeyi başarırsanız bu oyunu ülkedeki bütün çocuklara göndereceğiz. 
Tasarımcınız Kete 
Sanal Gerçeklik Şirketi

Kapı, masmavi bir gökyüzünün ışıltılı bir denizle buluştuğu harika bir manzaraya açılıyordu. Gökyüzünde süzülen kuşlar çok tanıdıktı. Ayaklarının dibinde başlayan uzun bir iskele vardı. İskelenin en ucunda bir kayık bağlıydı. Meri denizden gelen o güzel kokuyu içine çekerken İso seslendi: 
“Kayığa doğru yürüyelim mi?” 

Tedirgin adımlarla iskele üzerinde yürürlerken mavi rengin her tonunu görüyorlardı adeta. “Yaptığım bir resmin içinde dolaşmak ne enteresan” dedi Meri. 

Kayığa binmeleri gerektiğini düşündüler çünkü geride oyunu sürdürecek başka bir nesne kalmamıştı. Dikkatli adımlarla iskeleden inip kayığın içine oturdular.
“Neden bir merdiven çizmemişiz ki!” diye söylendi Meri. Kayıkta kürek yoktu. Kayığın üzerinde İso yazıyordu. İç bölümünde iki tane düğme vardı, biri mavi biri kırmızı.
 

Sanal Gerçeklik Defteri kitap özeti

Sanal Gerçeklik Defteri pdf oku

Sanal Gerçeklik Defteri Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu