Tarih Kitapları

Sadece Bir Emir Kipi İsrail’i Kur! Pdf indir

Sadece Bir Emir Kipi İsrail’i Kur! pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Sadece Bir Emir Kipi İsrail’i Kur! kitabı 224 olarak çıkarılmıştır. Wladimir Jabotinsky tarafından kaleme alınan Sadece Bir Emir Kipi İsrail’i Kur! isimli kitap 9786055200374 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Sadece Bir Emir Kipi İsrail’i Kur! kitabını 24.01.2014 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Sadece Bir Emir Kipi İsrail’i Kur! pdf oku indir.

Sadece Bir Emir Kipi İsrail’i Kur! pdf indir

“Daha 1909’da, Jöntürklerin hüküm devam ettiği İstanbul’da, kulis arkasında dört siyonist gazetenin redaksiyonunu yaparken, kesin düşüncesim oluşmuştu; Türklerin hakim olduğu yerde güneş görünmez ve ot bitmezdi. Siyonizmin tek umudu, Türk İmparatorluğu’nun yıkılması idi.

Almanya’nın savaşta yenilebileceğini göremedim; demek ki bir gazeteci peygamber olamıyormuş. Ama Avusturya ve Türkiye’nin savaş neticesinde bedel ödeyeceği hususunda en ufak bir şüphem yoktu. Demir ve taş ateşe dayanabilirdi; ama tahtadan bir kulübenin eğer bir Mucize gerçekleşmezse, ateşten kurtulması imkansızdı ve bende kesin bir inanç vardı…Mucize yoktu.

Filistin’i kurtarmak için ilk kez Türkleri yenmek gerek. Darbeyi doğudan mı, batıdan mı vuracağız; bu yalnızca teknik bir soru. Her cephe, Siyon’a giden bir yoldur.

Aramızdan öyle bir tür insan çıkacak ki ne kendi, ne de başkası adına bir eğilimi olacak… Demirden bir tür. Öyle kapkatı değil, ama işte demir gibi… Milli çıkarlar ışığında, her çeşit şekil verilebilecek bir demir… Bir çember mi lazım? Buradayım. Bir çivi, bir vida, bir demir parça? Buradayım. Toprak mı kazılıp, açılacak? O kazma benim… Asker mi gerekli? İşte ben, hazırım! Polis, doktor, hukukçu, oyuncu, öğretmen, su taşıyıcı? Buradayım. Yüzümde ifade yok, psikolojim yok, kendime ait duygularım yok, adım yok, hiçbir şeye bağlı değilim.”
Sadece bir emir kipi tanıyorum… İsrail’i kur!

Sadece Bir Emir Kipi İsrail’i Kur! kitap özeti

Sadece Bir Emir Kipi İsrail’i Kur! pdf oku

Sadece Bir Emir Kipi İsrail’i Kur! Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu