Çocuk Kitapları

Rüzgargülü İle Yel Değirmeni Pdf indir

Rüzgargülü İle Yel Değirmeni pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 16 sayfadan oluşan Rüzgargülü İle Yel Değirmeni kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Nurşen Şirin tarafından kaleme alınan Rüzgargülü İle Yel Değirmeni isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 20 x 26 cm ebatındadır. Rüzgargülü İle Yel Değirmeni kitabını 9789752633407 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Rüzgargülü İle Yel Değirmeni pdf oku indir.

Rüzgargülü İle Yel Değirmeni pdf indir

Çoklu zekâ kuramına göre 1000 çocuk üzerinde sınanarak 4-8 yaş grubu için Çocuk Gelişim Uzmanı Nurşen Şirin tarafından hazırlanmıştır. Masalın Teması: Dostluk bilinci; hasta ziyaretinde önemle üstünde durulması gereken hususlar; yardımlaşma. Çocuklara Kazandıracağı Kavramlar: Ön-arka, yaşlı-genç, zaman (akşam-sabah), mutlu-mutsuz, renk (sarı, kırmızı, siyah ), kokulu-kokusuz, sayı kavramı (1, 2, 3)

Çoklu Zekâ Kuramına Göre Çocuklarda Geliştirdiği Zeka Alanları

Kişisel (İçsel) zekâ: Masalda işlenen karşılık beklemeden yardım etme teması, bu zekâyı desteklemektedir.

Kişiler Arası (Sosyal) Zekâ: Masalda işlenen bir toplum içinde yaşayan bireylerin zor anlarında (hastalık vs.) birbirlerine destek olmaları ve nezaket kaidelerina dikkat etmeleri gereğini vurgulayan tema, sosyal zekânın gelişmesinde etkilidir.

Görsel ve mekânsal zekâ: Masalda geçen mekânsal kavramlar (cadde, garaj vs.), Masalın fotoğraflarınde kullanılan renkler ve görsel öğeler bu zekâyı destekler.

Sözel ve dilsel zekâ: Masalın kazandırdığı kavramlar, sözcükler, duygu ifadeleri, sözel ve dilsel zekânın gelişimine katkıda bulunmaktadır.

Rüzgargülü İle Yel Değirmeni kitap özeti

Rüzgargülü İle Yel Değirmeni pdf oku

Rüzgargülü İle Yel Değirmeni Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu