Tarih Kitapları

Rus Devleti Tarihi (IX. – XX. Yüzyıllar) Pdf indir

Rus Devleti Tarihi (IX. – XX. Yüzseneler) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 208 sayfadan oluşan Rus Devleti Tarihi (IX. – XX. Yüzseneler) kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Prof. Dr. Nahide Şimşir tarafından kaleme alınan Rus Devleti Tarihi (IX. – XX. Yüzseneler) isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21.5 cm ebatındadır. Rus Devleti Tarihi (IX. – XX. Yüzseneler) kitabını 9786057682406 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Rus Devleti Tarihi (IX. – XX. Yüzseneler) pdf oku indir.

Rus Devleti Tarihi (IX. – XX. Yüzseneler) pdf indir

Elinizdeki eser 9. yüzyıldan 20. yüzyılın başlarına kadar Rus Devleti’ni idare eden Rurik ve Romanov hanedanları ile ilgili siyasi ve askerî tarihleri öncelikli olarak bilgiler içermektedir. Kitapta Rus kelimesinin anlamı, Rusların kökenleri, Rus tarihçiliği ve tarih teorileri ile alakalı girişten sonra, her iki hanedanın kronolojik olarak bütün üyeleri siyasî, iktisadî ve kültürel faaliyetleri ile ele alınmıştır.
Eserin üçüncü baskısının hazırlanması esnasında konu ile alakalı Rusya ve Türkiye’de son senelerda yapılan çalışmalar gözden geçirilmiş ve gerekli ilâveler yapılmıştır.
Kitap özellikle Rus tarihi ile ilk kez tanışacaklar ve üniversite öğrencileri için Rusya Tarihi adlı derslerde temel kaynak olacak biçimde dizayn edilmiştır. Eser hazırlanırken, Rusya tarihi ile alakalı temel kaynaklar atlanmamış ve sözü edilen bilgilerin kaynakları her paragrafta belirtilmek suretiyle akademik bir bilgi toplusu olarak sunulmuştur.

Rus Devleti Tarihi (IX. – XX. Yüzseneler) kitap özeti

Rus Devleti Tarihi (IX. – XX. Yüzseneler) pdf oku

Rus Devleti Tarihi (IX. – XX. Yüzseneler) Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu