Tarih Kitapları

Rönesans’tan Romantizme Gizli Tarih ve Tarihsel Bilinç Pdf indir

Rönesans’tan Romantizme Gizli Tarih ve Tarihsel Bilinç pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786059018296 sayfadan oluşan Rönesans’tan Romantizme Gizli Tarih ve Tarihsel Bilinç kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Peter Burke tarafından kaleme alınan Rönesans’tan Romantizme Gizli Tarih ve Tarihsel Bilinç isimli kitap Secret History and Historical Consciousness From the Renaissance to Romanticism dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Rönesans’tan Romantizme Gizli Tarih ve Tarihsel Bilinç kitabını 12.10.2020 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Rönesans’tan Romantizme Gizli Tarih ve Tarihsel Bilinç pdf oku indir.

Rönesans’tan Romantizme Gizli Tarih ve Tarihsel Bilinç pdf indir

Önde gelen kültür tarihçisi Peter Burke, Rönesans’tan Romantizme GİZLİ TARİH ve TARİHSEL BİLİNÇ adlı eserinde okurlarının aşina olduğu yenilikçi tutumunu daha da ileriye taşıyor. Kitaba adını veren “gizli tarih” kavramının köklerini XVII. yüzyılda bulabileceğimizi ifade eden yazar, bu “yeni” tarih yazıcılığı yöntemi ile ilgili ayrıntılı, doyurucu farklı zamanlarda da keyifli bilgiler sunuyor.
Toplam on üç özgün makaleden oluşan Rönesans’tan Romantizme  GİZLİ TARİH ve TARİHSEL BİLİNÇ; historiyografi, Rönesans ve entelektüel tarihe dokunan, bilinçle bir araya getirilmiş bir toplam. Günümüzde kasten görmezden gelinen kimi tarih yazıcılığı metotları, Rönesans’ı anlamak için tarih biliminin yanında daima haklı yerini bulan sosyoloji, bu iki kardeş bilimin yardımına yetişerek Rönesans’ı görünür kılan antropoloji ve coğrafya, yazılı ve sözlü kültürle iç içe geçmiş sözlü şiir geleneği, çiçeği burnunda metin okuma metotları ve tabii entelektüel tarih bu çarpıcı eserde bulabileceklerinizden bazıları. 
Rönesans’tan Romantizme Gizli Tarih ve Tarihsel Bilinç, Peter Burke’ün kuvvetli kalemiyle okurumuz ve kültür dünyamız için çok kıymetli bir kaynak. Başka bir deyimle sosyal bilimlere yakın duran her kütüphanede kendine yer bulacak bir eser. 
 

Rönesans’tan Romantizme Gizli Tarih ve Tarihsel Bilinç kitap özeti

Rönesans’tan Romantizme Gizli Tarih ve Tarihsel Bilinç pdf oku

Rönesans’tan Romantizme Gizli Tarih ve Tarihsel Bilinç Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu