Tarih Kitapları

Rasathane ile Bilimde Yüz Elli Yıl Pdf indir

Rasathane ile Bilimde Yüz Elli Yıl pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 308 sayfadan oluşan Rasathane ile Bilimde Yüz Elli Yıl kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Mustafa Aktar tarafından kaleme alınan Rasathane ile Bilimde Yüz Elli Yıl isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 16.5 x 24 cm ebatındadır. Rasathane ile Bilimde Yüz Elli Yıl kitabını 9789750852046 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Rasathane ile Bilimde Yüz Elli Yıl pdf oku indir.

Rasathane ile Bilimde Yüz Elli Yıl pdf indir

Kendisi de uzun seneler Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi’nde araştırmacı olarak görev yapan Mustafa Aktar, 1868 senesinde İstanbul’da kurulan rasathanenin hemen hemen 150 senedir hangi sosyal, ekonomik ve politik koşullar altında Türkiye’nin bilim yolculuğuna eşlik ve öncülük ettiğini konu alıyor; yapılacak yeni çalışmalar için ilham veriyor.
 
“Rasathaneler özünde bilim için oluşturulmuş birer gözlem laboratuvarıdır; fakat tarih boyunca bunun çok ötesinde bir anlam taşımışlardır. Bunun nedeni, bazı kritik zamanlarda, evrene bakış açımızı değiştiren toplumların en yenilikçi ve hatta en devrimci düşüncelerini üreten kuruluşlar arasında yer almalarıdır.
Gün gelmiş insan aklının ulaştığı en üst noktayı simgelemiş ve gün gelmiş şeytani düşüncelerin yeşerdiği bir sapkınlık yuvası olarak kabul edilmişlerdir.”

Rasathane ile Bilimde Yüz Elli Yıl kitap özeti

Rasathane ile Bilimde Yüz Elli Yıl pdf oku

Rasathane ile Bilimde Yüz Elli Yıl Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu