Akademik Kitaplar

Psikolojik Sorunlara Müdahale ve Kendi Kendine Yardım Kitabı Pdf indir

Psikolojik Sorunlara Müdahale ve Kendi Kendine Yardım Kitabı Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Psikolojik Sorunlara Müdahale ve Kendi Kendine Yardım Kitabı Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Pegem A Yayıncılık Akademik Kitaplar aracılığıyla çıkarılan Psikolojik Sorunlara Müdahale ve Kendi Kendine Yardım Kitabı Kitabı 460 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Psikolojik Sorunlara Müdahale ve Kendi Kendine Yardım Kitabı kitabı 16.00×23.50 cm‘dir. Eylül 2018 nolu ISBN numarasına sahip Psikolojik Sorunlara Müdahale ve Kendi Kendine Yardım Kitabı kitabının yazarı Ali EryılmazPsikolojik Sorunlara Müdahale ve Kendi Kendine Yardım Kitabı PDF indirebilirsiniz. 

Psikolojik Sorunlara Müdahale ve Kendi Kendine Yardım Kitabı Kitabı Pdf indir

Psikolojik danışma sürecinde, danışmanların etkili birer yardım sunan bireyler olmaları için birden fazla beceriye sahip olmaları gerekmektedir. Bu becerilerden bir diğeride müdahale becerileridir. Türkiyede psikolojik danışmanlık ve klavuzluk mesleği gelişimini sürdürmektedir. Bu zamanda çeviri kaynaklara çok fazla başvurulduğu görülmektedir. Bunun yanı sıra, yerel ve kültürümüzden örneklerle yazılmış kitapların sayısı çok azdır. Bu noktada, bireysel psikolojik danışma sürecinde sık karşılaşılan psikolojik sorunlara yönelik ulusal ve ülkeler arası bilimsel bilgileri temel alarak hazırlanmış bir müdahale kitabına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyacı karşılamak maksadıyla bu kitabın yazılmasına karar verilmiştir.

Bu ihtiyaçtan yola çıkarak bireyle psikolojik danışmada sık karşılaşılan psikolojik sorunlara yönelik bir kitap yazmaya karar verdim. Bu noktada kitabın hazırlanmasında; kendi psikolojik danışma tecrübelerim, öğrencilerimin psikolojik danışma tecrübeleri, kuramsal bilgiler ve araştırma temelli bilgiler esas alınmıştır. Bu doğrultuda kitapta; ilk kez her bir psikolojik soruna yönelik tanımlamaların yapılması, nedenleri ve müdahalesi şeklinde bir bölüm oluşturulmuştur. İkinci olarak, alakalı her bir soruna danışma emsallari verilmiştir. Üçüncü olarak alakalı her bir sorunda psikolojik danışma yapacak bireylere kolaylık olsun diye on oturumluk yapılandırılmış danışma oturumlarına ve etkinliklerine yer verilmiştir. Bu kitaptan psikolojik yardım sunan birden fazla meslek elemanı faydalanabilir. Bunlara; psikolojik danışmanlar, psikologlar, psikiyatrlar, sosyal hizmet uzman kişilerı ve psikiyatri hemşireleri misal olarak verilebilir. Kitap, bunun bunun yanında psikolojik danışma kitapları içinde ana kitap veya yardımcı kitap olarak da kullanılabilir. Ayrıca psikolojik yardım sunmayı amacında olan meslek elemanlarının yetiştirilmesinde de kaynak olarak kullanılabilir. Tüm bunların yanında, bu kitapta anılan alanlarda poblemleri olan bireyler de “kendi kendine yardım” bağlamında faydalanabilirler.

Etiketler: Psikolojik Sorunlara Müdahale ve Kendi Kendine Yardım Kitabı Pdf oku , Psikolojik Sorunlara Müdahale ve Kendi Kendine Yardım Kitabı Pdf kitap indir, Psikolojik Sorunlara Müdahale ve Kendi Kendine Yardım Kitabı pdf oku ücretsiz, Psikolojik Sorunlara Müdahale ve Kendi Kendine Yardım Kitabı kitap indir ücretsiz, Psikolojik Sorunlara Müdahale ve Kendi Kendine Yardım Kitabı pdf indir yandex, Psikolojik Sorunlara Müdahale ve Kendi Kendine Yardım Kitabı pdf oku özet, Psikolojik Sorunlara Müdahale ve Kendi Kendine Yardım Kitabı kitap özeti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu