Akademik Kitaplar

Psikologlar İçin SPSS ve Araştırma Desenleri Osman İyilikci Nobel Akademik Yayıncılık Pdf indir

Psikologlar İçin SPSS ve Araştırma Desenleri Osman İyilikci Nobel Akademik Yayıncılık Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Psikologlar İçin SPSS ve Araştırma Desenleri Osman İyilikci Nobel Akademik Yayıncılık Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Nobel Akademik Yayıncılık aracılığıyla çıkarılan Psikologlar İçin SPSS ve Araştırma Desenleri Osman İyilikci Nobel Akademik Yayıncılık Kitabı 300 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Psikologlar İçin SPSS ve Araştırma Desenleri Osman İyilikci Nobel Akademik Yayıncılık kitabı 16.00×23.50 cm‘dir. Mayıs 2020 nolu ISBN numarasına sahip Psikologlar İçin SPSS ve Araştırma Desenleri Osman İyilikci Nobel Akademik Yayıncılık kitabının yazarı Osman İyilikciPsikologlar İçin SPSS ve Araştırma Desenleri Osman İyilikci Nobel Akademik Yayıncılık PDF indirebilirsiniz. 

Psikologlar İçin SPSS ve Araştırma Desenleri Osman İyilikci Nobel Akademik Yayıncılık Kitabı Pdf indir

Nicel veri analizi, psikolojideki bilimsel araştırma metotlarınin mühim bir parçasıdır. Bu durumun doğurduğu sonuçlardan bir diğeride psikolojideki bilimsel çalışmalar sırasında kullanılan araştırma deseninin, elde edilen verinin hangi teknik kullanılarak analiz edileceğini belirlemesidir. Buradan hareketle bu kitaptaki tüm istatistiksel analizler, alakalı oldukları araştırma deseni ve ölçme düzeyi ile birlikte ele alınmıştır.

Kitaptaki araştırma emsallari ve değinilen konu başlıkları, psikologların aldıkları eğitim boyunca araştırma metotları, istatistik ve deneysel psikoloji derslerinde karşı karşıya geldiğı terminolojiye uygun olacak biçimde belirlenmiştir. Anlaşılırlığın arttırılması maksadıyla kitaptaki istatistiksel analizler, okuyucunun alakalı web sayfasından indirebileceği örnek veri dosyaları üzerinden ele alınmıştır. Ayrıca her bir analiz, APA stilinde rapor örneği ile desteklenmiştir.
Değindiği konulara bakıldığında kitabın, hem SPSS kullanmaya yeni başlayacak olanlar için hem de SPSS deneyimi olan araştırmacılar için uygun olduğu kanısına varılmaktadır. Bundan dolayı kitap, bilimsel araştırma projelerinde, araştırma metotları derslerinde ve bilgisayar uygulamalı istatistik derslerinde hem öğrenciler için hem de araştırmacılar için yardımcı bir kaynak niteliği taşımaktadır.

Etiketler: Psikologlar İçin SPSS ve Araştırma Desenleri Osman İyilikci Nobel Akademik Yayıncılık Pdf oku , Psikologlar İçin SPSS ve Araştırma Desenleri Osman İyilikci Nobel Akademik Yayıncılık Pdf kitap indir, Psikologlar İçin SPSS ve Araştırma Desenleri Osman İyilikci Nobel Akademik Yayıncılık pdf oku ücretsiz, Psikologlar İçin SPSS ve Araştırma Desenleri Osman İyilikci Nobel Akademik Yayıncılık kitap indir ücretsiz, Psikologlar İçin SPSS ve Araştırma Desenleri Osman İyilikci Nobel Akademik Yayıncılık pdf indir yandex, Psikologlar İçin SPSS ve Araştırma Desenleri Osman İyilikci Nobel Akademik Yayıncılık pdf oku özet, Psikologlar İçin SPSS ve Araştırma Desenleri Osman İyilikci Nobel Akademik Yayıncılık kitap özeti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu