Edebiyat Kitapları

Postkoloni Üzerine Pdf indir

Postkoloni Üzerine pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786057547873 sayfadan oluşan Postkoloni Üzerine kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Achille Mbembe tarafından kaleme alınan Postkoloni Üzerine isimli kitap 08.01.2021 dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Postkoloni Üzerine kitabını Mesut Yalçın numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Postkoloni Üzerine pdf oku indir.

Postkoloni Üzerine pdf indir

Achille Mbembe, postkolonyal çalışmalar ve sosyal teori alanında günümüzün en mühim kuramcılarından biridir.
 
Postkoloni Üzerine çalışmasında Mbembe, Afrika’da süregelen iktidar ve öznellik kavramlarına yönelik anlayışımızı yeniden şekillendiriyor. Mbembe, günümüz Afrikası’ndan “iktidarın kabalığı” kavramını ortaya koyarak sömürge ve postkolonide işleyen iktidar mekanizmasını sorguluyor. İktidarın oluşumu üzerine sunduğu yeni kuramsal bakış açılarının bir parçası olarak ölüm, ütopya ve ilahi libido kavramlarını yeniden yorumlayan Mbembe, yirminci yüzyılın sonlarının sosyal teorisine damgasını vuran baskı ve direniş, özerklik ve boyun eğme, devlet ve sivil toplum kategorilerini derinlemesine sorguluyor. 
 
“Bu müthiş eser bizi Afrika sömürgeciliğinin karanlık köşelerinde vuku bulan şiddet, ölüm ve cinsellikle yüzleştirerek, cefalı bir yolculuğa çıkarıyor. Sosyal teori, tarih ve felsefenin sınırları boyunca geniş bir yelpazeye yayılan bu kitap, Afrika’veyair yapılabilecek tüm yorumları yeniden değerlendiriyor.
Arjun Appadurai, NYU Steinhardt
 
Postkoloni Üzerine, “Afrika siyaseti ve ekonomi politiği gibi iktidarın poblemleri üzerine felsefi bir risale olduğu kadar retorik ve söylemsel tarzın da bir başyapıtıdır.”
Ato Quayson, Stanford Üniversitesi
 
Postkoloni Üzerine, Batı epistemolojisinin ve sosyal teorinin dışarda bıraktığı/tarihsizleştirdiği Afrika öznelliğini tüm insani yönleriyle ortaya koyar.
Ahmet Sait Akçay

Postkoloni Üzerine kitap özeti

Postkoloni Üzerine pdf oku

Postkoloni Üzerine Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu