Tarih Kitapları

Pontos Tanrıları Pdf indir

Pontos Tanrıları pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 243 sayfadan oluşan Pontos Tanrıları kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Adem Işık tarafından kaleme alınan Pontos Tanrıları isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Pontos Tanrıları kitabını 9786052496909 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Pontos Tanrıları pdf oku indir.

Pontos Tanrıları pdf indir

“PontosTanrıları” adlı bu kitabımız, Pontus bölgesinin, Pers, Helenistik ve Roma İmparatorluk dönemlerine ait inanç yapısını ortaya koymaktadır. Çalışmalara, bölgede tespit edilen tanrı/tanrıçaların tanıtımı ile başlanmış, ardından antik metinlerde bölgedeki inanç yapısına ait izler taranmış, ardından ise modern araştırmacıların bölgede yapmış oldukları araştırmalarla tespit ettikleri yazıtlar, sikkeler, kutsal alanlar, kabartmalar, heykeltıraşlık eserler incelenerek son kez ta müze taramaları ile gerekli tüm materyal toplanmıştır. Tüm bu çalışmaların ardından elde edilen sonuçlar değerlendirilerek bölgenin inanç yapısına dair bir harita çıkarılmıştır.

 
Ülkemizin hassas durumu, özellikle milli çıkarlarımızın muhafaza edilmesi yönünden, bölgenin tarihsel gelişiminin öğrenilmesini de gerekli kılmaktadır. Böylelikle, hem ülkemizin tarihi ve arkeolojik gelişimini öğrenerek, bir taraftan kültürel zenginliğimizi görülmektedirırken, diğer taraftan da asılsız bilgi ve belgelerle bizlere tuzak kurmaya çalışanlara karşı daha teyakkuz halinde olmamız için gereken bilimsel altyapıveya katkı sağlanmış olacaktır.

Pontos Tanrıları kitap özeti

Pontos Tanrıları pdf oku

Pontos Tanrıları Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu