Pdf Kitap

Plastik Sanatlar Eğitiminde İnsan Anatomisi Pdf indir

Plastik Sanatlar Eğitiminde İnsan Anatomisi pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 160 sayfadan oluşan Plastik Sanatlar Eğitiminde İnsan Anatomisi kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Salih Geçimli tarafından kaleme alınan Plastik Sanatlar Eğitiminde İnsan Anatomisi isimli kitap İNGİLİZCE,TÜRKÇE dilinde ve 21 x 28 cm ebatındadır. Plastik Sanatlar Eğitiminde İnsan Anatomisi kitabını 9786053370710 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Plastik Sanatlar Eğitiminde İnsan Anatomisi pdf oku indir.

Plastik Sanatlar Eğitiminde İnsan Anatomisi pdf indir

İlk olarak konuya tam bir netlik kazandırabilmek için sanatın, ardından da anatominin ne olduğunu açıklığa kavuşturmamız gerekmektedir. Bu nedenle bu kitapta önce, sanatın ve anatominin ne olduğu, ardından da plastik sanatlarda anatominin ne zaman kullanıldığı yahut kullanılmaya başlandığı ve plastik sanatlar eğitiminde anatominin neden gerekli olduğu üzerinde duracağız.
İnsan bedeni, karmaşık bir örüntüdür. Onu ifade edebilecek bir şekil veya bir hareket düzeyine indirgeyebilmek, pek de kolay olmamaktadır. Bunun yanı sıra insan bedeninin görsel olmayan birden fazla bağlantısı da bulunmaktadır. İnsan bedenini resmetmek hiç de kolay değildir ve en güç sanatsal ifade araçlarından biridir.
Leonardo da Vinci zamanında insan vücudunu açıp incelemek dinin karşı çıktığı bir durum olduğu için, anatomiyi araştırmak isteyenler bunu gizliden gizliye, özellikle de geceleri ve idam edilmiş suçluların cesetleri üzerinde çalışmak suretiyle yaparlardı.
Leonardo’nun gözlemleri arasında kan damarlarının donanımlarıyla alakalı olanları dikkati çeker. Bu damarların yaşlılardaki durumunu incelemiş olan Leonardo, yaşlı bireylerin damarlarının çocuk, genç ve yetişkin anatomilerinde gördüğü damarlardan daha farklı olduğunu gözlemlemiştir.
HUMAN ANATOMY IN EDUCATION OF PLASTIC ARTS
First of all, to be able to understand the subject, we need to describe “the art” and then “the anatomy”. Therefore, in this book, we will first discuss what the art and the anatomy are, and then, when the anatomy was used in the plastic arts or started to be used in education of plastic arts and why anatomy is necessary in the plastic arts.
Human body is a complex unity. It’s not really easy to consider it like a form or a movement which could explain itself. Also there are lots of invisible joints of human body. It is not easy to picture the human body; it is one of the most difficult means of artistic expression.
Because it was a forbidden situation by the religion to cut and search the human body in Leonardo da Vinci’s period, people who wanted to study the anatomy did the studies very secretly and especially at nights and on the corpses of the criminals who were executed.
Among Leonardo’s studies, the ones relating to the blood vessels are important. Leonardo, after studying the older people’s blood vessels, found out that older people’s blood vessels were a lot different than children’s, young and nature people’s.

Plastik Sanatlar Eğitiminde İnsan Anatomisi kitap özeti

Plastik Sanatlar Eğitiminde İnsan Anatomisi pdf oku

Plastik Sanatlar Eğitiminde İnsan Anatomisi Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu