Edebiyat Kitapları

Pırıltılı ile Kokuş Pdf indir

Pırıltılı ile Kokuş pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786052851050 sayfadan oluşan Pırıltılı ile Kokuş kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Andreas Steinhöfel tarafından kaleme alınan Pırıltılı ile Kokuş isimli kitap 28.08.2020 dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Pırıltılı ile Kokuş kitabını Ole Könnecke numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Pırıltılı ile Kokuş pdf oku indir.

Pırıltılı ile Kokuş pdf indir

Kedi fare oyunu değil bu, kedi ile farenin oyunu!

”Ötekileştirilenlerin” yaşamına göz kırpan cesur eserleriyle Alman çocuk ve gençlik edebiyatının hayranlık uyandıran yazarlarından birisi olan Andreas Steinhöfel, kuvvetli kalemini bu kez ezber bozan bir kedi fare hikâyesinde konuşturuyor: Pırıltılı ile Kokuş.

Farklılıkları sebebiyle aileleri tarafından istenmeyen bir pırılkedi ile kokarfarenin hayret verici arkadaşlığını sayfalarına taşıyan bu matrak kitap, dünyayı (hemen hemen) baştan sona kateden iki kafadarın çizgi filmlere şapka çıkgit gide artan serüvenlerini konu ediniyor.   

Etiketleme, tektipleştirme, diğerleştirme ve dışlama gibi ayırımcı yaklaşımlar üzerine okurlarını düşündüren Pırıltılı ile Kokuş; görünenin ardında yatan gerçeği ince bir mizahla, ustalıkla göz önüne seriyor.

Bir türlü parıldayıp ışıldayamayan talihsiz kedi Pırıltılı ile etrafı pis pis kokutan şansız fare Kokuş’un yolları sokak içinde rastlantı sonucu kesişir. Biri türünün ayrıntı kısmını hiç göstermediği, diğeri ise fazla gösterdiği için, ait oldukları çevreden dışlanmış ve yaşadıkları evden kovulmuşlardır. Normal koşullarda bir araya gelmeleri pek de olabilecek görünmeyen bu iki kader ortağı çok geçmeden sıkı arkadaş olurlar. Birlikten doğan gücü keşfeden Pırıltılı ile Kokuş, yaralarını bi hayli hızlıca sarıp, yaşamları boyunca çiçeği burnunda bir sayfa açmaya karar verirler. Korkutucu, endişe verici eski günleri geride bırakıp, neşeli, keyifli ve umut dolu bir geleceğe koşmaya hazırdırlar. Ama önce halletmeleri gereken birkaç ufak mesele mevcuttur…

Kaderlerini yeniden çizmek hayaliyle ortaklaşa bir yaşam kuran iki yoldaşın başından geçen gülünç hadiseleri anlatan Steinhöfel, bu kitabıyla alışılagelmiş kedi fare hikâyelerine bambaşka bir yorum getiriyor.

Sevginin, paylaşmanın ve dayanışmanın arkadaşlığın olmazsa olmazları arasında bulunduğunı hatırlatan Pırıltılı ile Kokuş, bizi biricik kılan değişikliklarımızla barışık kalmanın yaşamımızı ne denli güzelleştireceğine vurgu yapıyor.

Pırıltılı ile Kokuş kitap özeti

Pırıltılı ile Kokuş pdf oku

Pırıltılı ile Kokuş Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu