Edebiyat Kitapları

Peki, Ya Eserler Yazar Değiştirseydi? Pdf indir

Peki, Ya Eserler Yazar Değiştirseydi? pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Peki, Ya Eserler Yazar Değiştirseydi? kitabı 156 olarak çıkarılmıştır. Pierre Bayard tarafından kaleme alınan Peki, Ya Eserler Yazar Değiştirseydi? isimli kitap 9786051857947 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Peki, Ya Eserler Yazar Değiştirseydi? kitabını 14.06.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Peki, Ya Eserler Yazar Değiştirseydi? pdf oku indir.

Peki, Ya Eserler Yazar Değiştirseydi? pdf indir

Borges aracılığıyla artık hepimiz Don Quijote’nin gerçek yazarının Pierre Ménard olduğunu bilinmekte. Peki Kafka’nın Yabancı’yı, Tolstoy’un ise Rüzgâr Gibi Geçti’yi yazdığını veya Hitchcock’un Potemkin Zırhlısı filmini çektiğini biliyor muydunuz?
Edebiyat profesörü ve denemeci Pierre Bayard’a göre, eserlerin müelliflerini değiştirmek ve onları başka bir bakış açısıyla incelemeye çalışmak hem algımızı zenginleştiren hem de bizi daha çok hayal kurmaya teşvik eden bir yöntem. Bayard, Don Quijote’yi bir 20. yüzyıl bilimkurgu yazarına atfeden Borges’in ve 1968’de “müellifin ölümü”nü ilan eden Roland Barthes’ın yolundan ilerliyor; Nietzsche’yi Karamazov Kardeşler’i yazmaya iten nedenleri sorguluyor, Balzac’ın Parma Manastırı’ndaki üslubunu inceliyor.
Peki, Ya Eserler Yazar Değiştirseydi? tarihe ters köşe yaparak alışılmadık bir okuma şekili öneriyor.

Peki, Ya Eserler Yazar Değiştirseydi? kitap özeti

Peki, Ya Eserler Yazar Değiştirseydi? pdf oku

Peki, Ya Eserler Yazar Değiştirseydi? Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu