Tarih Kitapları

Özgürlük Tarihi (Antik Kürdistan ve Dünya Tarihi) Pdf indir

Özgürlük Tarihi (Antik Kürdistan ve Dünya Tarihi) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 328 sayfadan oluşan Özgürlük Tarihi (Antik Kürdistan ve Dünya Tarihi) kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. İbrahim Tikan tarafından kaleme alınan Özgürlük Tarihi (Antik Kürdistan ve Dünya Tarihi) isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Özgürlük Tarihi (Antik Kürdistan ve Dünya Tarihi) kitabını 9786257085267 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Özgürlük Tarihi (Antik Kürdistan ve Dünya Tarihi) pdf oku indir.

Özgürlük Tarihi (Antik Kürdistan ve Dünya Tarihi) pdf indir

Yazar bu çalışmada Kürt halkının egemenlerce kendine mal edilmeye çalışılan tarihine big bangtan başlayıp eşitlikçi klan-kabile zamanından, bu dönemin nasıl ataerkil aşiret formuna dönüştüğünden, devletlerin inşa edilmesinden devlet dışı kalan toplumların çelişki ve çatışkılarına kadar antik çağda gelişen Kürt tarihine ışık tutmaktadır.
   
Mikro tarih anlayışı yüzünden muallakta kalan; Kürtler Yahudilerin kayıp bir kolu mudur? Zerdüştlük inancı Fars kültürüne mi aittir? Newroz gerçekliği ve bu gerçeklikte demirci kawanın rolü nedir? İlk demokrasi örneği Atina’da mı uygulanmıştır? Trova Yunanista’nın kültürel bölgesine mi, yoksa Anatolia’nın kültürel bölgesine mi dahil? Kur’an’da geçen Hurilerin Hurri kızlarından esinlenme ihtimali nedir? gibi çelişkili konuları irdelemiş ve evrensel tarih kuramıyla da yanıtlayarak tarih bilimlerine büyük derecede katkı sunmuştur.
    
Yine yazar okuru, dönemin Mezopotamya’sında Paris sokaklarından daha cezbedici olan Kürdistan höyüklerine tarihsel bir gezintiye çıkarırken: şimdilerde hayallerini gerçekleştirmek için akın akın Avrupa’ya okumak, çalışmak maksadıyla göç eden binlerce Kürt gencinin çelişkilerine de yanıt vermiş ve Avrupa menşeli gelişen oryantalist tarih anlayışına alternatif bir bakış açısı sunmuştur.

Özgürlük Tarihi (Antik Kürdistan ve Dünya Tarihi) kitap özeti

Özgürlük Tarihi (Antik Kürdistan ve Dünya Tarihi) pdf oku

Özgürlük Tarihi (Antik Kürdistan ve Dünya Tarihi) Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu