Tarih Kitapları

Osmanlı’da Yerel Yönetim Pdf indir

Osmanlı’da Yerel Yönetim pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 240 sayfadan oluşan Osmanlı’da Yerel Yönetim kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Prof. Dr. Ziya Kazıcı tarafından kaleme alınan Osmanlı’da Yerel Yönetim isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Osmanlı’da Yerel Yönetim kitabını 9786055996635 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Osmanlı’da Yerel Yönetim pdf oku indir.

Osmanlı’da Yerel Yönetim pdf indir

Çok geniş topraklarda hâkimiyetini kuran Osmanlı Devleti, çeşitli din, dil, ırk, örf ve âdetlere sahip toplulukları asırlarca âdilâne bir biçimde idare etmişti. Ulaşım teknolojisi yönünden, günümüzle mukayese edilemeyecek derecede imkânsızlıklar içinde bulunan o asırların dünyasında, bunca farklı yapıdaki toplulukları cebir ve tazyik kullanmadan, onlara normal bir hayat düzeysi kazandırmaya çalışmak, basit bir anlayışın sonucu olmasa gerek. Günümüzde, sosyal, ekonomik ve hatta dinî çatışmaları ile siyasî istikrarsızlık merkezi durumuna gelen Ortadoğu coğrafyasının, Osmanlı yönetimi altında uzun süre barış ve huzur içinde yaşadığı düşünülecek olursa, Osmanlı Devleti tarihinin, gerek dünya, gerekse İslâm tarihi yönünden sahip olduğu yerin önemi daha iyi anlaşılmış olur. Osmanlı Devleti, yönetimdeki başarısını, sağlam temeller üzerine bina edip geliştirdiği ve kemâl mertebesine ulaştırdığı müesseselerine borçlu görünmektedir. Biz, bu araştırma ile devletin hayatiyet sırlarından birini teşkil eden bir müesseseyi gün ışığına çıkarmaya gayret ettik.

Arşiv belgeleri ile diğer temel kaynaklara dayanılarak yaşanan ve belediyecilik tarihimiz yönünden büyük bir boşluğu dolduracağına inandığımız bu çalışmanın eğitim yaşamımıza da katkı sağlayacağını ümid ediyoruz…

Osmanlı’da Yerel Yönetim kitap özeti

Osmanlı’da Yerel Yönetim pdf oku

Osmanlı’da Yerel Yönetim Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu