Tarih Kitapları

Osmanlı Tıbbında Sağlıklı Yaşam Pdf indir

Osmanlı Tıbbında Sağlıklı Yaşam pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 272 sayfadan oluşan Osmanlı Tıbbında Sağlıklı Yaşam kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Prof. Dr. Ayten Altıntaş tarafından kaleme alınan Osmanlı Tıbbında Sağlıklı Yaşam isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13 x 21 cm ebatındadır. Osmanlı Tıbbında Sağlıklı Yaşam kitabını 9786052690444 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Osmanlı Tıbbında Sağlıklı Yaşam pdf oku indir.

Osmanlı Tıbbında Sağlıklı Yaşam pdf indir

Son yüzyılda teknolojinin ilerlemesine paralel olarak sağlık alanında da bir çok gelişme yaşandı. Lakin tüm bunlara rağmen modern tıp, insan sağlığını koruma hususunda yetersiz kaldı. Osmanlı’da doktor kelimesi yerine kullanılan hekim sözcüğü sağlığı koruyan manasına gelmektedir. Yani hekimler hastaları iyileştirmekten ziyade, insanı hasta edebilecek unsurları tespit edip önlem almaya odaklanmışlardır.

Bundan dolayı Osmanlı’da sağlıklı bir yaşam için evler, kıyafetler, yemekler ve temizlik hekimlerin tespit ettiği kurallara göre yapılırdı. Elinizdeki bu kitap, binlerce yıllık sağlıklı yaşam birikiminden beslenen, Osmanlı tıp kitaplarında bulunan, uygulanmış ve olumlu yanıtlar alınmış bilgileri anlaşılır bir biçimde sizlere sağlamaktadır.

Osmanlı Tıbbında Sağlıklı Yaşam kitap özeti

Osmanlı Tıbbında Sağlıklı Yaşam pdf oku

Osmanlı Tıbbında Sağlıklı Yaşam Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu