Pdf Kitap

Osmanistik Bilimi’ne Katkılar / Seçme Eserleri – XVI Pdf indir

Osmanistik Bilimi’ne Katkılar / Seçme Eserleri – XVI pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Osmanistik Bilimi’ne Katkılar / Seçme Eserleri – XVI kitabı 560 olarak çıkarılmıştır. Prof. Dr. Halil İnalcık tarafından kaleme alınan Osmanistik Bilimi’ne Katkılar / Seçme Eserleri – XVI isimli kitap 9786254057816 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Osmanistik Bilimi’ne Katkılar / Seçme Eserleri – XVI kitabını 04.12.2021 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Osmanistik Bilimi’ne Katkılar / Seçme Eserleri – XVI pdf oku indir.

Osmanistik Bilimi’ne Katkılar / Seçme Eserleri – XVI pdf indir

Her çalışmasında tarih yazıcılığının önemi üzerinde duran Halil İnalcık, Osmanistik Bilimi’ne Katkılar’da, Osmanlı kaynaklarının bilimsel metotlarla tespitinde ve kullanılmasında metin tenkidi metotlarıyla çalışılmasının ve bu metotların üniversitelerimizde ayrı bir öğretim birimi olarak yerleşmesi gereğinin üzerinde duruyor. Osmanlı tarihi incelemelerinın temel kaynağı olan arşivleri, belge incelemeleri ve yayına girmesi metotları üzerinde duran çalışmaları konu alıyor.
İnalcık kitabının ikinci bölümünü Ahmedî’nin yaşamı ve tarih bölgesindeki eserlerine ayırıyor. Şâir Ahmedî’nin Gazâvâtnâme ve Ahvâl-i Sultân Mehemmed vakâyinâmelerinin Theodor Menzel’e ait tıpkıbasım nüshası ile F.R. Unat-M.A. Köymen edisyonunun text-kritik yayını ve Menzel nüshasının Ahmedî’ye ait tarihleri içeren bölümlerinin tıpkıbasımları bu kıymetli çalışmada okura sunuluyor.

Osmanistik Bilimi’ne Katkılar / Seçme Eserleri – XVI kitap özeti

Osmanistik Bilimi’ne Katkılar / Seçme Eserleri – XVI pdf oku

Osmanistik Bilimi’ne Katkılar / Seçme Eserleri – XVI Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu