Çocuk Kitapları

Orman Kaşifleri Pdf indir

Orman Kaşifleri pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Orman Kaşifleri kitabı 64 olarak çıkarılmıştır. Cihan Erdönmez tarafından kaleme alınan Orman Kaşifleri isimli kitap 9786257343329 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Orman Kaşifleri kitabını 03.06.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Orman Kaşifleri pdf oku indir.

Orman Kaşifleri pdf indir

Hiç düşündünüz mü, orman yalnızca ağaçlardan mı meydana gelir? Ağaçlardan başka canlılar yok mudur ormanda? Haydi biraz daha düşünelim… Toprak denen yeryüzü örtüsü ormanın en mühim parçası değil midir? Peki ya ormanın sesi olur mu? Haydi söyleyin orman deyince aklınıza başka neler geliyor? 
Bir ormanı, orman yapan tüm bileşenleriyle birlikte gözler önüne seren bu kitapta, çocuklar Cihan Öğretmen’le birlikte bir orman gezisine gidiyorlar. Bu orman gezisinde çocuklar ormanı keşfediyorlar, eee adları üzerinde hepsi birer orman kâşifi! Haydi siz de orman kâşifleriyle birlikte ormanın doyasıya tadını çıkarın. Okurken burnunuza toprak ve yosun kokuları, kulağınıza da kuş cıvıltıları ve dere şırıltıları gelirse hiç şaşırmayın!
KİTAPTAN
“En çok hangi mevsimi seviyorsunuz?” sorusu aynı za¬manda bir kaynaştırma görevi de görüyor bu tür geziler¬de. Eller kalkıyor, sözler bilgisi yer alıyor, gülüşmeler artıyor ve bir de bakıyoruz ki aramızdaki tüm buzlar erimiş. Artık tam bir grubuz, birlikte biraz daha zaman geçirince bir ekip oluyoruz.
                                                                      ***
Araçlardan uzaklaşıp ormanın içine doğru biraz yürüdük. Kayın, gürgen ve meşe ağaçları taze yeşil yapraklarıyla çok güzel görünüyorlardı. Arazi biraz eğimliydi. Her yerde ağaçlar ve çalılar olduğu için bu kez tam bir halka olamasak da, herkesin birbirini rahatlıkla görüp duyabileceği bir biçimde dizilmiştik. Herkes merakla bana bakıyordu.
                                                                      ***
“Öğretmenim, benim adım Aslı. Çiçekçilerde satılan çiçekler fidanlıklarda yetiştiriliyor.”
“Çok güzel bir yanıt Aslı” dedim. “Peki, fidanlıklarda nasıl yetiştiriyorlar biliyor musun?”
“Biliyorum” dedi Aslı. “Tohumlardan.”
                                                                      ***
Rüzgâr, ağaç dallarını birbirine sürterek hafifçe uğuldarken bir öter ardıcın şen şakımaları duyuluyordu az öteden. Kâşifler, hem birbirlerine hem de diğer tüm canlılara daha yakındılar artık.
 

Orman Kaşifleri kitap özeti

Orman Kaşifleri pdf oku

Orman Kaşifleri Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu