Tarih Kitapları

Nutuk Mustafa Kemal Atatürk (Söylev) Pdf indir

Nutuk Mustafa Kemal Atatürk (Söylev) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Nutuk Mustafa Kemal Atatürk (Söylev) kitabı 704 olarak çıkarılmıştır. tarafından kaleme alınan Nutuk Mustafa Kemal Atatürk (Söylev) isimli kitap 9789754685183 dilinde ve 1. Hm. Kağıt ebatındadır. Nutuk Mustafa Kemal Atatürk (Söylev) kitabını 14.11.2018 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Nutuk Mustafa Kemal Atatürk (Söylev) pdf oku indir.

Nutuk Mustafa Kemal Atatürk (Söylev) pdf indir

Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahili ve harici bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklal ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklal ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünya çapında emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin içerisinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr uzaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.
 
Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen; Türk İstiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
Mustafa Kemal Atatürk

Nutuk Mustafa Kemal Atatürk (Söylev) kitap özeti

Nutuk Mustafa Kemal Atatürk (Söylev) pdf oku

Nutuk Mustafa Kemal Atatürk (Söylev) Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu