Tarih Kitapları

Nutuk (Erol Mütercimler’in Önsözü İle) Pdf indir

Nutuk (Erol Mütercimler’in Önsözü İle) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 666 sayfadan oluşan Nutuk (Erol Mütercimler’in Önsözü İle) kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Mustafa Kemal Atatürk tarafından kaleme alınan Nutuk (Erol Mütercimler’in Önsözü İle) isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 14 x 23 cm ebatındadır. Nutuk (Erol Mütercimler’in Önsözü İle) kitabını 9786059331463 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Nutuk (Erol Mütercimler’in Önsözü İle) pdf oku indir.

Nutuk (Erol Mütercimler’in Önsözü İle) pdf indir

Ey Türk Gençliği!
Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünya çapında emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin içerisinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Nutuk (Erol Mütercimler’in Önsözü İle) kitap özeti

Nutuk (Erol Mütercimler’in Önsözü İle) pdf oku

Nutuk (Erol Mütercimler’in Önsözü İle) Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu