Çocuk Kitapları

Neden? Neden Sorusunun Peşinde Masal, Bilim ve Oyun Yolculuğu Pdf indir

Neden?
Neden Sorusunun Peşinde Masal, Bilim ve Oyun Yolculuğu pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Neden?
Neden Sorusunun Peşinde Masal, Bilim ve Oyun Yolculuğu kitabı
64 olarak çıkarılmıştır. Senem Donatan Mohan tarafından kaleme alınan Neden?
Neden Sorusunun Peşinde Masal, Bilim ve Oyun Yolculuğu isimli kitap 9786058038943 dilinde ve 1. Hm. Kağıt ebatındadır. Neden?
Neden Sorusunun Peşinde Masal, Bilim ve Oyun Yolculuğu kitabını 12.10.2020 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Neden?
Neden Sorusunun Peşinde Masal, Bilim ve Oyun Yolculuğu pdf oku indir
.

Neden?
Neden Sorusunun Peşinde Masal, Bilim ve Oyun Yolculuğu pdf indir

İnsanlık tarihinin en mühim sorusu nedir diye düşünecek olsak, çoğumuz aynı cevabı verirdi: “Neden?”
 
İnsanlar, tarihöncesinden bugüne dek hiç durmadan bu soruyu sordu. Çocukken de sordu, büyüdüğünde de sordu. Bilim, bu soru ile ilerledi. Sanat, bu soru ile sayısız eser yarattı. Dünya üzerindeki varlığımızı anlamlandırmanın anahtarını taşıyor gibiydi bu soru.
 
“Neden” sorusuna verilen yanıtlar her zaman aynı olmadı tabi ki. Bu kitapta bulunan, Mezopotamya’dan Hindistan’a, Avusturya’dan Etiyopya’ya, dünyanın farklı köşelerinde binsenelerdır anlatılan sekiz masal, aklımıza takılan sekiz “neden” sorusunu yanıtlıyor. Masalların hayal dünyasını, bilimin aynı sorulara verdiği yanıtlar takip ediyor. Böylelikle masal anlatıcılarının ve bilimbireylerinın aynı konuya nasıl değişik bir bakış açısı getirdiğini göze çarpıyor.
 
Masal ve bilim “neden” sorumuzu yanıtladıktan sonra ise, sıra oyun oynamaya geliyor. Okuduğumuz yanıtları, kendi hayal gücümüzle birleştirerek oynadığımız oyunların sonunda, belki biz de kendi yanıtımıza ulaşabiliriz. Kim bilir?

Neden?
Neden Sorusunun Peşinde Masal, Bilim ve Oyun Yolculuğu kitap özeti

Neden?
Neden Sorusunun Peşinde Masal, Bilim ve Oyun Yolculuğu pdf oku

Neden?
Neden Sorusunun Peşinde Masal, Bilim ve Oyun Yolculuğu Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu