Edebiyat Kitapları

Mountolive/ İskenderiye Dörtlüsü 3 Pdf indir

Mountolive/ İskenderiye Dörtlüsü 3 pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Mountolive/ İskenderiye Dörtlüsü 3 kitabı 350 olarak çıkarılmıştır. Lawrence Durrell tarafından kaleme alınan Mountolive/ İskenderiye Dörtlüsü 3 isimli kitap 9789750757105 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Mountolive/ İskenderiye Dörtlüsü 3 kitabını 02.06.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Mountolive/ İskenderiye Dörtlüsü 3 pdf oku indir.

Mountolive/ İskenderiye Dörtlüsü 3 pdf indir

Durrell, İngiliz edebiyatının 20. yüzyıla kazandırdığı en mühim yazarlardan biri, tüm dünya çapında edebiyat okurlarının gözdesi.
20. yüzyılın en büyük romancılarından birisi olan Lawrence Durrell, Justine, Balthazar, Mountolive, Clea adlı kitaplarından oluşan İskenderiye Dörtlüsü’nü, yapısal özellikleri yönünden bir “Avrupa romanı” olarak tanımlar. Bu dörtlü, roman kurgusu olarak birbirini izleyen bir süreci yansıtmaz. Aynı roman kahramanlarının, aynı zaman diliminde yaşadıkları hadiseleri, kendi bakış açılarından, kendi yorumlarına göre farklı biçimde dile getirmeleriyle şekillenir. Durrell’ın amacı, bakış açıları değişince, hadiselerin ve bireylerin görünümlerinin de değişik anlamlar aldığını vurgulamaktır. Bu, çağımız roman sanatında çok mühim bir anlatı devrimidir. Bir gizem açılırken, yeni bir sırrın örtüsüne bürünür, okuma zevki aralıksız devam eder. Romanların anlattığı olaylar ve kahramanlar aynı olmakla birlikte, dörtlünün başkahramanı, hadiselerin geçtiği İskenderiye kentidir. Dörtlünün üçüncü kitabı olan Mountolive de diğer üç kitapta olduğu gibi yaşamın en mühim öğesi sayılan aşkın gerçeğini araştırır ve aşkın kural, töre, sınır tanımayışını hikâye eder.

Mountolive/ İskenderiye Dörtlüsü 3 kitap özeti

Mountolive/ İskenderiye Dörtlüsü 3 pdf oku

Mountolive/ İskenderiye Dörtlüsü 3 Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu