Çocuk Kitapları

Monologlar Pdf indir

Monologlar pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 96 sayfadan oluşan Monologlar kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Ahmet Hikmet Müftüoğlu tarafından kaleme alınan Monologlar isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21.5 cm ebatındadır. Monologlar kitabını 9786059269131 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Monologlar pdf oku indir.

Monologlar pdf indir

Edebiyatımızdaki asıl yerini yazı yaşamının ikinci devresinde yazıldığı hikayeleri ile elde edilen Ahmet Hikmet Müftüoğlu, önceleri Servet-i Fünûn topluluğu içinde yer almış, ardından millî edebiyat akımı etkisindeki yazılar yazmaya başlamıştır. Yerli konuları millî bir dille, sade bir üslüpla kaleme almıştır.
İkdam ve Servet-i Fünûn dergilerinde yazdığı düz yazılarda iyi bir tesir uyandırmak, gönülleri heyacanlandırmak için mübalağalı bir dil ve üslüp kullanan Ahmet Hikmet, ağır ve bilinmesi güç Servet-i Fünûn dilini işlediğini ve hayal ürünü konuları ele aldığını bizzat kendisi ifade eder. II.Meşrutiyet’ten sonra zamanın modasına uyarak o da millî edebiyat akımı ışığında hareket eder. Millî duyguları kuvvetli bir sanatçı olan Ahmet Hikmet, 1908’den sonra başlayan Türkçülük hareketinin kurucuları arasında yer almıştır. Türk Ocağı gibi oluşumların kuruluşunda görev almıştır, Türk Yurdu dergisinin yazarı kadrosuna girmiştir.

Monologlar kitap özeti

Monologlar pdf oku

Monologlar Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu