Edebiyat Kitapları

Moğol Masalları (Cep Boy) (Tam Metin) Pdf indir

Moğol Masalları (Cep Boy) (Tam Metin) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 04.11.2020 sayfadan oluşan Moğol Masalları (Cep Boy) (Tam Metin) kitabı Mongolian Folk Tales olarak çıkarılmıştır. tarafından kaleme alınan Moğol Masalları (Cep Boy) (Tam Metin) isimli kitap Selçuk Uzman dilinde ve TÜRKÇE ebatındadır. Moğol Masalları (Cep Boy) (Tam Metin) kitabını Rachel Harriette Busk numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Moğol Masalları (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir.

Moğol Masalları (Cep Boy) (Tam Metin) pdf indir

Tarihin ilk safhalarından beri doğada vahşi hayvanlarla ve yırtıcı kuşlarla bir arada hayatta kalma mücadelesi veren Moğollar, birden fazla masal, efsane, mit, şarkı, atasözü ve deyim mirasının sahibidir. Onların bu sıradışı yaşamına açılan masalların derlendiği kitapta İyi Yürekli ve Bilge Han’ın yolculuğunun bunun yanında; “Kocasını Erlik Han’ın Sarayından Kurtaran Kadın”, “Altın Tüküren Prens”, “Beşimiz Birimiz İçin”, “Tereyağı Seven Kadın”, “Bhikku Hayatı”gibi heyecanla okunacak yirmi üç masal yer alıyor.
Güney Sibirya’dan Tibet dağlarına, Hazar Denizi’nden Çin steplerine kadar geniş bir coğrafyada yaşayan, göç eden, devlet kuran, savaşan Moğol boylarının zaman içinde biriktirdikleri bu kültür zenginliği, Budizm’e inanmalarıyla birlikte derin felsefi düşüncelerle tamamlanmıştır.

Moğol Masalları (Cep Boy) (Tam Metin) kitap özeti

Moğol Masalları (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku

Moğol Masalları (Cep Boy) (Tam Metin) Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu