Tarih Kitapları

Modernleşme Sürecinde İstanbul Yahudileri Pdf indir

Modernleşme Sürecinde İstanbul Yahudileri pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 214 sayfadan oluşan Modernleşme Sürecinde İstanbul Yahudileri kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Mahmut Haldun Sönmezer tarafından kaleme alınan Modernleşme Sürecinde İstanbul Yahudileri isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21.5 cm ebatındadır. Modernleşme Sürecinde İstanbul Yahudileri kitabını 9786057682208 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Modernleşme Sürecinde İstanbul Yahudileri pdf oku indir.

Modernleşme Sürecinde İstanbul Yahudileri pdf indir

Asırlardan beri bu topraklar üzerinde Yahudilerle birlikte yaşıyoruz. Anadolu, onların diaspora tecrübesinin tartışmasız en huzûrlu durağı. Bu coğrafya üzerinde onlar, ABD, Avrupa ve dünyanın diğer ülkelerindeki dindaşlarından çok değişik bir hayat tecrübesine sahip oldular. Yüzseneler boyunca huzûr, güven ve emniyet içinde yaşadılar. Gerçek anlamda kültürel çoğulculuğun ne demek olduğunu bu topraklarda öğrendiler.
XVIII. yüzyılın son çeyreğinde Sanayi Devrimi ile birlikte başlayan süreç, bir çok gelişmeyi peşinden sürükleyerek zaman içinde bütün dünya çapında modernleşme olgusunun ortaya çıkışına zemin hazırladı. Modernleşme yaşamın bir gerçeği hâline geldi. Tabîatıyla Türk toplumu da bu sürece dâhil oldu ve bir takım değişimler geçirerek geleneksel kalıplardan koptu. Bunun yanında dinî tutum ve davranışlar da yeniden şekillendi. Netîcede bu durum, yalnızca Müslüman kitleyi etkilemedi, azınlık grupları da bundan etkilendi.
Bir akademik gayretin ürünü olan bu çalışmanın amacı, bir azınlık cemâati olan İstanbul Yahudilerinin modernleşme sürecindeki dinî bağlılıklarını tespit etmektir.

Modernleşme Sürecinde İstanbul Yahudileri kitap özeti

Modernleşme Sürecinde İstanbul Yahudileri pdf oku

Modernleşme Sürecinde İstanbul Yahudileri Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu