Tarih Kitapları

Modernist Müslüman Mustafa Kemal Pdf indir

Modernist Müslüman Mustafa Kemal pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 317 sayfadan oluşan Modernist Müslüman Mustafa Kemal kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Dr. Bekir Biçer tarafından kaleme alınan Modernist Müslüman Mustafa Kemal isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21.5 cm ebatındadır. Modernist Müslüman Mustafa Kemal kitabını 9789944446402 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Modernist Müslüman Mustafa Kemal pdf oku indir.

Modernist Müslüman Mustafa Kemal pdf indir

Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Atatürkçü düşüncenin teorisyeni ve pratisyenidir. Atatürk’le Türkiye Cumhuriyeti özdeşleşmiştir. Bu nedenle Türkiye’deki hemen bütün tartışmaların merkezinde Atatürk mevcuttur. Lakin ülkemizde, insan sayısı kadar farklı Atatürkçülükler doğmuştur. Hangisi doğrudur sorusunun doğru cevabını vermek kolay bir şekilde değildir. Galiba Atatürk’ü en iyi yine Atatürk bilir ve anlatır diye düşündük. İşte bu noktadan hareketle 1906 senesinden başlayarak 1928 yılı dahil Atatürk’ün ağzından ve kaleminden çıkan bütün bilgileri kronolojik olarak bir araya getirmeye çalıştık.
 
Atatürk’ün çocukluğu, gençliği, komutanlığı, özel yaşamı,sosyal çevresi, etkisinde kaldığı bireyler, duyguları, idealleri ve dünya tasavvuru yine kendi eserlerinden derlenerek bir araya getirildi.
 
Milli Mücadele senelerı, Cumhuriyet’in kuruluşu, farklı sosyal katmanlarla ilişkileri, inkılapları ve ilkelerine ait düşünceleri kendi eserlerinden düzenlenerek manalı bir bütün oluşturulmaya çalışıldı. Lakin kitapta daha çok Atatürk’ün düşüncesi, millive dini yönü ağır basan konuşma ve yazıları seçildi. Bu kitabın en bilirgin özelliği Atatürk’ün anlatmasıdır. Neden Modernist Müslümün sorusunun cevabı ise kitap okununca anlaşılacaktır.

Modernist Müslüman Mustafa Kemal kitap özeti

Modernist Müslüman Mustafa Kemal pdf oku

Modernist Müslüman Mustafa Kemal Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu