Edebiyat Kitapları

Misafir Odası Pdf indir

Misafir Odası pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Misafir Odası kitabı 112 olarak çıkarılmıştır. Helen Garner tarafından kaleme alınan Misafir Odası isimli kitap 9789750851216 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Misafir Odası kitabını 24.09.2021 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Misafir Odası pdf oku indir.

Misafir Odası pdf indir

Melbourne’da yaşayan yazar Helen, evinin misafir odasını üç haftalık bir ziyaret maksadıyla Sydney’den gelen arkadaşı Nicola için hazırlar. Bu aradan bir ziyaret değildir: Nicola
ileri evre kanser hastasıdır ve onu iyileştireceğine inandığı bir alternatif tedavi için gelmiştir. Helen bu sürede onun dostu, bakıcısı, koruyucusu olmaya gönüllüdür, fakat Nicola’nın gördüğü tedavinin niteliği ve gerçeklerden kopuk hali Helen’da şüphe uyandırmaya, anlam veremediği bir öfkeyi su yüzüne çıkarmaya başlar. İki kadının uzun senelera yayılan dostluğu nihai bir sınavdan geçecek, Helen içinde barındırdığını bilmediği hislerle ve kendi sınırlarıyla yüzleşecektir.
 
Misafir Odası ölüme dair büyük sözler etmeyen, bu kaçınılmaz sona ve ona eşlik eden duygulara gündelik yaşamın ayrıntı kısmı ve bir dostluğun inişli çıkışlı ritmi aracılığıyla ulaşan, ele aldığı konunun zorluğuna rağmen hiç beklenmedik anlarda mizaha ve neşeye de yer açan unutulmayacak bir roman. Roza Hakmen’in Türkçesiyle.
 
“Kusursuz bir roman.” – Peter Carey
 
“Garner’ın en iyi kitabı.” – James Wood, The New Yorker
 
“Edebiyatın en mühim konuları ele alabileceğini ve alması gerektiğini, çünkü bunu sanatın başka türlerinin yapamadığı şekillerde yaptığını hatırlatan bir kitap.”
Claire Messud, Newsweek
 
“Öylesine hassas, hüzünlü, gülünç ve canlı bir kitap ki raflarda özel bir yeri hak ediyor.”
Diana Athill, The Daily Telegraph

Misafir Odası kitap özeti

Misafir Odası pdf oku

Misafir Odası Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu