Tarih Kitapları

Mimarlık, İnşaat ve Kent Olgusunun Tarihsel Serüveni Pdf indir

Mimarlık, İnşaat ve Kent Olgusunun Tarihsel Serüveni pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 536 sayfadan oluşan Mimarlık, İnşaat ve Kent Olgusunun Tarihsel Serüveni kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Prof.Dr. Zeki Tez tarafından kaleme alınan Mimarlık, İnşaat ve Kent Olgusunun Tarihsel Serüveni isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Mimarlık, İnşaat ve Kent Olgusunun Tarihsel Serüveni kitabını 9789755539423 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Mimarlık, İnşaat ve Kent Olgusunun Tarihsel Serüveni pdf oku indir.

Mimarlık, İnşaat ve Kent Olgusunun Tarihsel Serüveni pdf indir

Prof. Dr. Zeki Tez, insanlığın barınma ihtiyacına çözüm bulmakla başlayıp sayısız amaç ve türde yapılar inşa etmesiyle süren yolculuğunu anlatıyor.
Sanat, tasarım, geometri, mühendislik, inşaat ve malzeme bilimini içeren bir dizi alanı bir araya getiren mimarlık uzun ve zengin bir geçmişe sahip. Mimarlığın tarihi inşaat ve kent olgusunun tarihiyle iç içe geliştiği için Zeki Tez, bu iki alanı da kitabın dahiline alarak inceliyor.
Eski Çağ mimarlığından, Emevi çöl saraylarına, Bizans mimarisinden, Ermeni mimarisine, Selçuklu mimarisinden, Mimar Sinan’dan günümüze bir çok başlıkta mimarlık tarihi sunuluyor.
Ardından inşaat malzemeleri, teknikleri tarih ve kültürlere göre inceleniyor.
Son bölümde kent olgusu ele alınıyor. Eski Çağ, Anadolu coğrafyası, Avrupa coğrafyası ve İstanbul’a odaklanan iki başlık içeriyor.
Mimarlık, İnşaat ve Kent Olgusunun Tarihsel Serüveni, insanoğlunun yapılar inşa etmesinin tarihini, farklı geleneklerini ve metotlarıni gelişimini, özenli bir çalışma, nitelikli bir birikimle gözler önüne çıkarıyor.

Mimarlık, İnşaat ve Kent Olgusunun Tarihsel Serüveni kitap özeti

Mimarlık, İnşaat ve Kent Olgusunun Tarihsel Serüveni pdf oku

Mimarlık, İnşaat ve Kent Olgusunun Tarihsel Serüveni Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu