Edebiyat Kitapları

Mimar Sinan’ın Kayıp Kafatası Pdf indir

Mimar Sinan’ın Kayıp Kafatası pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 208 sayfadan oluşan Mimar Sinan’ın Kayıp Kafatası kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Hakan Sökmen tarafından kaleme alınan Mimar Sinan’ın Kayıp Kafatası isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Mimar Sinan’ın Kayıp Kafatası kitabını 9786050844658 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Mimar Sinan’ın Kayıp Kafatası pdf oku indir.

Mimar Sinan’ın Kayıp Kafatası pdf indir

“Tarihler 1935’i gösterirken, Mustafa Kemal Atatürk’ün de izniyle, Türk Tarihi Araştırma Cemiyeti’nden üç uzman Mimar Sinan’ın mezarını açıp kafatasını incelemek ve ölçülerini tespit edip Mimar Sinan’ın Türk olduğunu ispatlamak için türbenin önünde bir araya gelmişti. Yüzseneler önce kapanan bu mezar bilimsel bir araştırma için açılacaktı; ama bundan daha heyecan verici olan şeyse dünya mimarlığına ismini duyuran, Osmanlı’nın en mühim şahsiyetlerinden birisinin kafatasının gün yüzüne çıkması olacaktı.”
Dönem gazeteleri Mimar Sinan’ın kafatasının mezarından çıkarılıp ölçüldüğünü ve büyük mimarın yalnız kültür değil, kökeni saygınlığıyla da Türk olduğunun ispat edildiğini duyurmuştu.
Lakin o gün gazete haberlerine yansımayan başka şeyler de yaşanmıştı.
Bugün yaşanacaklar ise yalnızca geleceği değil geçmişi de değiştirecekti…
Hakan Sökmen, ilk romanı Mimar Sinan’ın Kayıp Kafatası’yla okuru mitolojik ögelerle bezenmiş, gizemli hadiselerin ve komploların eksik olmadığı, gerilim dolu heyecanlı kovalamacaların hiç bitmediği, şimdilerden geçmişe uzanan tarihî bir maceraveyavet ediyor. 

Mimar Sinan’ın Kayıp Kafatası kitap özeti

Mimar Sinan’ın Kayıp Kafatası pdf oku

Mimar Sinan’ın Kayıp Kafatası Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu