Edebiyat Kitapları

Mezbaha Beş (5) Pdf indir

Mezbaha Beş (5) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Mezbaha Beş (5) kitabı 208 olarak çıkarılmıştır. Kurt Vonnegut tarafından kaleme alınan Mezbaha Beş (5) isimli kitap 9789750751110 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Mezbaha Beş (5) kitabını 24.05.2021 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Mezbaha Beş (5) pdf oku indir.

Mezbaha Beş (5) pdf indir

YAŞAMIN HER ANINI FARKLI BİR ŞEKİLDE DENEYİMLEMEK İSTEYENLERE!
Dinleyin: Billy Pilgrim zamanda koptu.
Billy bunak bir dul olarak uykuveyaldı ve düğün gününde uyandı. 1955’te bir kapıdan geçti ve 1941’de bir başka kapıdan çıktı. O kapıdan tekrar geçti ve kendini 1963’te buldu. Doğumunu ve ölümünü birden çok kere gördüğünü ve aradaki tüm olaylara gelişigüzel seyahatler yaptığını dile getiriyor.
Öyle dile getiriyor.
 
Billy Pilgrim zamanın akışından kopmuştur. Artık yaşamını dilediği gibi ileriye ve geriye sarabilir. İsterse Tralfamadore gezegeninden uzaylıların kendisini kaçırdığı güne, isterse savaş esiri olarak tutulduğu Dresden’i müttefik uçaklarının bombaladığı güne ışınlanabilir. Billy’nin parçalanmış yaşamı hepimize kendi yaşamımızda aradığımız anlamı düşündürüyor. Mezbaha Beş bir modern klasik – Vonnegut’un başyapıtı.
 
#vonnegut #ikincidünyasavaşı #uzaydayolculuk #seneler #parçalananzaman
 
“Çok sert ve çok komİk. Hüzünlü ve keyifli. Tam bir Vonnegut eseri.”
THE NEW YORK TIMES

Mezbaha Beş (5) kitap özeti

Mezbaha Beş (5) pdf oku

Mezbaha Beş (5) Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu