Çocuk Kitapları

Mavi Çiçek Ülkesi Pdf indir

Mavi Çiçek Ülkesi pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Mavi Çiçek Ülkesi kitabı 40 olarak çıkarılmıştır. Frances Hodgson Burnett tarafından kaleme alınan Mavi Çiçek Ülkesi isimli kitap 9786254076060 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Mavi Çiçek Ülkesi kitabını 18.08.2021 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Mavi Çiçek Ülkesi pdf oku indir.

Mavi Çiçek Ülkesi pdf indir

Padişah Mahmut dünyaya geldiğunda ülkede açlık, karışıklık, öfke ve nefret vardı. Padişah Mahmut’un genç ve bencil babası bir hafta önce bir av partisinde öldürülmüştü.
 
Annesi, doğumdan birkaç saat sonra annesi öleceğini biliyordu. Halkın ismi kullanmayıp yalnızca İhtiyar dediği adama oğlunu emanet etti. Mahmut, İhtiyarın yanında kardeşi olan yıldızları, rüzgârı, ayı, güneşi, hayvanları ve doğayı anlayıp beğenerek büyüdü. Kendisini çok seven serçenin getirdiği tohumu bahçenin farlı bir yerine ekti. O tohum mavi bir çiçek oldu ve binlerce tohum verdi. Bu tohumları da ekince ülkeye mis gibi kokular yayılmaya başladı. Ama halk babası gibi biri bulunacağını düşünüyor ondan korkuyordu.
 
Padişah Mahmut tahta çıkınca, bebekten en yaşlı insana kadar ülkede bulunan herkese bir tohum verdi bunu yetiştirmelerini buyurdu.
 
Mavi çiçek büyüyüp çiçek açtıktan sonrasıysa…

Mavi Çiçek Ülkesi kitap özeti

Mavi Çiçek Ülkesi pdf oku

Mavi Çiçek Ülkesi Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu