Çocuk Kitapları

Mary Poppins – Gökten İnen Dadı Pdf indir

Mary Poppins – Gökten İnen Dadı pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Mary Poppins – Gökten İnen Dadı kitabı 176 olarak çıkarılmıştır. P. L. Travers tarafından kaleme alınan Mary Poppins – Gökten İnen Dadı isimli kitap 9786054435456 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Mary Poppins – Gökten İnen Dadı kitabını 05.07.2021 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Mary Poppins – Gökten İnen Dadı pdf oku indir.

Mary Poppins – Gökten İnen Dadı pdf indir

Mary Poppins, merakla dört çocuğu süzmeye devam etti ve kararını verdiğini gösteren uzun ve derin bir nefes alarak: “İşi kabul ediyorum,” dedi. Bayan Banks ardından kocasına bu olayı anlatırken, “Sanki bize büyük bir onur bahşediyormuş gibi bir hâli vardı,” diyecekti.

Bay Banks de ona “Belki de gerçekten öyledir,” diye karşılık verecekti. Jane ve Michael, Katie Dadı’dan kurtuldukları için çok mutludurlar. Bu dadı, onları ve ufak ikiz kardeşleri Barbara ile John’ı bırakıp gitmiş ve anneleri Bayan Banks’i telaş içinde bırakmıştır. Lakin, Bayan Banks’in telaşı çok uzun sürmez, çünkü Mary Poppins, o daha gazeteye ilan bile veremeden, dadı olarak işe başlamak üzere gelir. Mary Poppins’in sihri bundan ibaret değildir tabii ki! O geldikten sonra, Kiraz Ağacı Sokağı 17 Numaralı evdeki tüm çocuklar için hayat, eskisi gibi olmayacaktır!

Çocukluğumun periler dünyasının en farklı kahramanı olan “Mary Poppins” seneler sonra bir gün şemsiyesiyle yanı başıma indi. Çok heyecanlandım onu yine görünce. Periler ülkesine yeniden gitmiş gibi oldum. Bugünlerde fantastik olarak anılan bu masalsı kahramanın büyük ufak hepimize hâlâ söyleyecekleri var. Kitabın diğer kahramanları olan Jane ve Michael gibi önce şaşıracak, sonra alışıp vazgeçemeyeceksiniz ondan. Kitabın sonunda Jane ve Michael için bıraktığı notta yazdığı gibi bize “hoşça kalın!” diyor, şuan için veda ediyor; ama ben Mary Poppins’in geri geleceğinden eminim.
Nilser Utku – Türkçe Öğretmeni

Mary Poppins – Gökten İnen Dadı kitap özeti

Mary Poppins – Gökten İnen Dadı pdf oku

Mary Poppins – Gökten İnen Dadı Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu