Tarih Kitapları

Maraş’tan Marakeş’e Fikri Tuna (Ciltli) Pdf indir

Maraş’tan Marakeş’e Fikri Tuna (Ciltli) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 407 sayfadan oluşan Maraş’tan Marakeş’e Fikri Tuna (Ciltli) kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Fethi Güngör tarafından kaleme alınan Maraş’tan Marakeş’e Fikri Tuna (Ciltli) isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Maraş’tan Marakeş’e Fikri Tuna (Ciltli) kitabını 9789753524926 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Maraş’tan Marakeş’e Fikri Tuna (Ciltli) pdf oku indir.

Maraş’tan Marakeş’e Fikri Tuna (Ciltli) pdf indir

Saklı kalmış âlimlerimizi ve mütefekkirlerimizi keşfederek onların birikimlerinden istifade etmek toplumsal ihya ve ıslah çabaları yönünden son derece mühim. Uzun bir ilim yolculuğuna çıkan merhum Fikri Tuna, heyecanını ve coşkusunu ömrü yaşamı boyunca korudu. Şam’dan Lübnan’a, Mısır’dan Cezayir’e uzanan seyahatleri ulvi ilim yolculuğuyla alakalı.
Fikri Tuna bunun yanı sıra çağdaş İslam düşüncesini ve İslam âleminin ahvalini yakında zamandan takip eden iyi bir müdekkik. İlmin “İslam’ı asrın idrakine söyletmek” manasına geldiğini bilen bir isim. Geleneksel tortulara itibar etmeyen, doğru bildiğinin peşinde giden bir mütefekkir. Hayatta risk almaktan çekinmeyen, denenmeyeni deneyen, söylenmeyeni dahası arada bir asla söylenemeyecek olanı çekinmeden söyleyen bir eleştirmen.
Fethi Güngör, Maraş’tan Marakeş’e kitabını Fikri Tuna ile yaptığı ve senelera yayılan uzun söyleşilerden hareketle kaleme aldı. Kapsamlı bir girişle birlikte yayımlanan bu anıt, yakın tarihimizin saklı kalmış gerçeklerini öğrenmek isteyenler için mühim bir kaynak… Asıl olanın hatırlananlar olduğunu vurgulayan Fikri Tuna, elinizdeki kitapta Türkiye’de ve dünya çapında modern zamanlardan Müslüman olmanın anlamını, bir ömür süren arkadaşlıklarını, tanıklıklerini, gözlemlerini, eleştirilerini, düşünür ve âlimlerle münasebetlerini, seyahatlerini, tanıdığı onlarca insanı ve mütalaa ettiği binlerce eserin özünü kendine özgü üslubuyla tahlil ederek anlatıyor.
Sömürge düzeni hususunda Malik Bin Nebi’nin yaklaşımını benimseyen Fikri Tuna, sömürgecilerle mücadele edebilmek ve sömürge olmaktan kurtulabilmek için ilk kez sömürüye uygunlikten kurtulmak gerektiğine vurgu yapmasıyla farklılaşır.
Maraş’tan Marakeş’e, İslam âleminde neyin nasıl yapılması gerektiğine dair bir ufuk çizen, bir vakitler mütefekkirlerin içinde bulunduğumuz perişan vaziyeti nasıl değerlendirdiğini emsallariyle oraya koyan bir tanıklık kitabı.

Maraş’tan Marakeş’e Fikri Tuna (Ciltli) kitap özeti

Maraş’tan Marakeş’e Fikri Tuna (Ciltli) pdf oku

Maraş’tan Marakeş’e Fikri Tuna (Ciltli) Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu